„NGL“ ‒ programėlė, leidžianti anonimiškai siųsti žinutes. Tereikės „Instagram“ pasidalinti specialia nuoroda, kurią sugeneruoja pati programėlė. Tai ne pirma sparčiai išpopuliarėjusi anoniminio susirašinėjimo programėlė ‒ pavyzdžiui, Lietuvoje seniau buvo itin populiari platforma „ask.fm“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Šansas net patiems droviausiems
Dažnai žmonės soc. tinkluose nori parašyti komplimentą, nudžiuginti, susipažinti, tačiau neišdrįsta.
„Natūralu, kad anonimiškai mintis reikšti lengviau. Net jei į pateiktą komentarą ar klausimą žmogus neatsakys, nieko nenutiks, nes juk niekas nežinos, kad klausimą uždavėte jūs. Dėl to daugelis „bando laimę“ ‒ nesivaržydami dalinasi tuo, ką gražaus galvoja ar jaučia“, ‒ komentuoja „Bitės Profas“.
Žinomas ne vienas atvejis, kai drovūs žmonės susipažino būtent pradėję bendrauti anonimiškai. Galiausiai, toks bendravimas gali persikelti ir į realybę.
Naudotis sugebės kiekvienas
Naudotis anoniminio susirašinėjimo programėle ‒ itin lengva. „Atsisiuntus programėlę, ji jums atsiųs nuorodą, kurią galėsite nukopijuoti ir įklijuoti savo „Instagram“ paskyros istorijoje (angl. story) ar aprašyme (angl. bio). Tokiu būdu savo sekėjus galėsite pakviesti jums atsiųsti anoniminę žinutę. Tada turėsite palaukti, kol gausite atsakymus“, ‒ pasakoja M.Vrubliauskas.
Ekspertas priduria, kad gautas žinutes peržiūrėti galima „NGL“ programėlės pašto dėžutėje. Jei paspausite „Reply“ (liet. atsakyti) į žinutes galėsite atsakyti vėl savo „Instagram“ paskyros istorijoje.
Būtina išlikti budriems
Visame pasaulyje akimirksniu išpopuliarėjusi programėlė dažnai kritikuojama dėl per mažos patyčių kontrolės.
„Patyčios kibernetinėje erdvėje ‒ rimta problema. Tiek „ask.fm“, tiek kitos, Lietuvoje mažiau žinomos anoniminio bendravimo platformos, pavyzdžiui, „Yolo“, „LMK“ ar „Yik Yak“, sulaukė žmonių pasipiktinimo būtent dėl to, kad neužkerta kelio patyčioms“, ‒ sako „Bitės Profas“.
Ekspertas pastebi, kad „NGL“ tinklalapyje teigiama, kad šioje programėlėje algoritmai išfiltruoja žalingą kalbą ir patyčias. Vis dėlto, užsienio žiniasklaidos darytas testas atskleidė, kad tam tikros, patyčias išreiškiančios, frazės, gali likti nepastebėtos.
„Bendraudami anonimiškai internete išlikite budrūs ir saugokite save ‒ prisiminkite, kad asmuo, su kuriuo maloniai bendraujate, gali meluoti ar bandyti jus apgauti. Jokiu būdu nepateikite asmeninės informacijos tokios kaip jūsų asmens kodas, banko duomenys, slaptažodžiai, namų adresas ir pan. Taip pat neikite į susitikimus su žmonėmis, su kuriais bendravote tik anonimiškai“, ‒ įspėja M.Vrubliauskas.