Sparčiai populiarėjantis socialinis tinklas „BeReal“: ar jis nukonkuruos „Instagram“?

Populiariausių socialinių tinklų trijulė: „Facebook“, „Instagram“ ir „TikTok“ turi gerokai virš milijardo vartotojų, kurie nuolat dalijasi gražiausiomis kasdienybės akimirkomis. Nors be jų sunkiai įsivaizduojamas ne tik vartotojų, bet ir verslų gyvenimas, vis dažniau kalbama apie jų poveikį psichologinei būsenai.
Lenkija
Lenkija / 123rf.com nuotr.

Šį iššūkį siekia spręsti 2020 m. pristatytas „BeReal“ socialinis tinklas, kuris sukūrė unikalią virtualią aplinką vartotojams ir vos per porą metų subūrė beveik 3 milijonų aktyvių narių bendruomenę, rašoma pranešime spaudai.

Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, naujasis socialinis tinklas kardinaliai skiriasi nuo jau naudojamų gigantų ir vartotojams leidžia parodyti tikrąjį, o ne pagražintą kasdienybės vaizdą.

2 minutės publikavimui

„BeReal“ tinklo autoriaus, prancūzo Alexis Barreyat teigimu, ši platforma gimė kaip priešprieša „Instagram“ nerealistiškumui, kylančiam iš vartotojų noro susirinkti kuo daugiau sekėjų ir patiktukų.

Kūrėjai siekė visuomenei pristatyti socialinį tinklą, kuriame negalima pasislėpti už įvairių filtrų ir idealizuoti savo gyvenimo. „BeReal“ tinklo idėja tokia, kad vartotojai čia kasdien turi tik 2 atsitiktines minutes, per kurias gali ką nors publikuoti. Tai reiškia, kad žmonės negali planuoti, koreguoti ar kitaip patobulinti savo įvaizdžio socialinėje erdvėje.

Nuotraukas mato tik draugai

Kaip ir viena populiariausių programų „Instagram“, socialinis tinklas „BeReal“ yra skirtas dalintis savo kasdienybės nuotraukomis, tačiau tarp šių platformų yra vienas esminis skirtumas. Nuotraukas publikuoti galite tik vieną kartą per dieną. Atėjus laikui, į telefoną gausite pranešimą – „atėjo metas būti tikram“. Turėsite lygiai 2 minutes, per kurias galite padaryti nuotrauką, kuria dalinsitės.

Socialinis tinklas išsiskiria ir tuo, kad tuo pačiu metu fiksuojamas vaizdas tiek iš pagrindinės, tiek ir priekinės telefono kameros, kad kiti vartotojai pamatytų ne tik jus, bet ir jus supančią aplinką. Nuotraukų dalijimosi mechanizmas taip pat unikalus – jūsų nuotrauką matys tik jūsų draugai. Pranešimą apie tai, kad metas publikuoti nuotrauką, jie gauna tuo pačiu metu, kaip ir jūs. Būtent dėl to šiame tinkle neužtruksite per ilgai – tam tikru metu publikuojate įrašą, peržiūrite, ką veikia jūsų draugai ir „BeReal“ galite pamiršti iki kitos dienos.

Sparčiai populiarėjantis tinklas

Nors kasmet atsiranda naujų socialinių tinklų, kurie nori lygiuotis ar net pralenkti didžiuosius žaidėjus, tačiau daugelis jų taip ir nesusilaukia didelio dėmesio.

Skaičiai rodo, kad „BeReal“ populiarumas sparčiai auga ir šis tinklas gali tapti išskirtiniu atveju – per porą metų programėlė buvo parsisiųsta 5 milijonus kartų, iš jų 3,2 mln. parsisiuntimų įvyko vien per pirmąjį 2022 m. ketvirtį. Socialinis tinklas ypač populiarėja Prancūzijoje bei tarp viso pasaulio studentų. Vienas didžiausių platformos pliusų – čia stebėsite tik koncentruotą turinį, kadangi čia nematysite draugų draugų, nuomonės formuotojų ar prekės ženklų įrašų.

Rimtas „Instagram“ konkurentas?

Nors šio tinklo populiarumas didėja itin greitai, dar labai anksti kalbėti apie tai, kaip jis gali paveikti socialinių tinklų rinką. Didieji tinklų žaidėjai, tarp jų ir „Instagram“ tinklas turi nemažai trūkumų – nesibaigiantis informacijos srautas ir pasikeitę algoritmai patinka prekių ženklams ir nuomonės formuotojams, tačiau tikrai ne visiems vartotojams.

Dėl šios priežasties į rinką žengė „BeReal“ tinklas, kuris leidžia vartotojams parodyti tikruosius savo gyvenimus be pašalinio, nereikalingo turinio. Tačiau šis tinklas taip pat turi išspręsti tam tikrus klausimus, kaip 2 minučių publikavimo galimybė, kuri gali greitai atsibosti ar pasirodyti per daug ribojanti. Kol kas kūrėjai tikisi, kad „BeReal“ taps ne tik plačiai naudojama platforma, bet ir įkvėps pokyčius dominuojančiuose socialiniuose tinkluose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų