Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Specialus 3D spausdinimo procesas ateityje padės sukurti dirbtinius žmogaus organus

Specialius 3D spausdinimo procesas, grindžiamas kamieninių ląstelių naudojimu, ateityje gali pašalinti organų donorystę, imuninės sistemos silpninimą ir organų transplantavimo problemą.
Ląstelių tyrinėjimai
Ląstelių tyrinėjimai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Edinburgo Heriot-Watt universiteto mokslininkai, bendradarbiaudami su kamieninių ląstelių tyrimus atliekančia škotų įmone „Rosslin Cellab“, sukūrė 3D spausdinimo sistemą, kuri yra grindžiama kamieninėmis ląstelėmis.

Mokslininkų tyrimai taip pat gali pagreitinti žmogaus audinių auginimą ir tokiu būdu pagerinti vaistų bandymus, rašo Moneycontrol.com.

„Mūsų žiniomis, ta yra pirmas kartas, kuomet tokiu būdu buvo spausdinamos kamieninės ląstelės. Naujasis metodas suteiks galimybę kurti žmogaus audinius, kurie yra itin svarbūs vaistų kūrimui ir detoksikacijos testams“, – teigė mokslininkas Willas Shu.

Heriot-Watt universiteto nuotr./Edinburgo Heriot-Watt universiteto mokslininkai, bendradarbiaudami su kamieninių ląstelių tyrimus atliekančia škotų įmone „Rosslin Cellab“, sukūrė specialią 3D spausdinimo sistemą.
Heriot-Watt universiteto nuotr./Edinburgo Heriot-Watt universiteto mokslininkai, bendradarbiaudami su kamieninių ląstelių tyrimus atliekančia škotų įmone „Rosslin Cellab“, sukūrė specialią 3D spausdinimo sistemą.

Tyrėjams pirmą kartą sėkmingai pavyko atlikti bandymą su jautresnėmis ląstelėmis, kurios turi savybę daugintis bet kuriose žmogaus kūno ląstelėse. Tiesa, iki šiol kamieninės ląstelės pasirodydavo pernelyg jautrios tokio pobūdžio tyrimams.

Williamo Shu tyrėjų grupė bendradarbiavo su kamieninių ląstelių tyrimuose pirmaujančia škotų įmone „Rosslin Cellab“, kuri komerciniams tikslams jau artimausioje ateityje žada pradėti kamienių ląstelių spausdinimo technologijos plėtrą. 

„Pirmasis žmogaus embrioninių kamieninių ląstelių spausdinimas yra ilgalaikio bendradarbiavimo su Heriot-Watt universitetu rezultatas. Tikime, kad pastarieji tyrimai ateityje neišvengiamai suteiks naujų galimybių patikimesniems vaistų bandymams. Ilguoju laikotarpiu tai galėtų suteikti  galimybę atsisakyti donorų. Tai pat tai leistų išvengti imuninės sistemos slopinimo ir potencialaus organų sutrikimo problemų“, – teigė „Rosslin Cellab“ atstovas Jasonas Kingas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais