Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Spotify“ turinį apie COVID-19 papildys faktine informacija

Muzikos srautinio transliavimo milžinė „Spotify“ sekmadienį paskelbė, kad pradės supažindinti tinklalaidžių, kuriose kalbama apie COVID-19, klausytojus su naujausia informacija ir faktais apie pandemiją, kai protestuodami prieš dezinformaciją savo kūrinius iš platformos pašalino Neilas Youngas ir kiti kūrėjai.
„Spotify“ logotipas
„Spotify“ logotipas / Vida Press nuotr.

Praėjusią savaitę būrys menininkų, tarp jų ir Joni Mitchell, pareikalavo, kad „Spotify“ iš platformos pašalintų jų kūrinius arba blokuotų prieštaringai vertinamą tinklalaidininką Joe Roganą, medikams paraginus neleisti pastaram skleisti „melo apie vakcinas nuo COVID-19“.

Sasekso kunigaikščiai taip pat išreiškė nerimą dėl „Spotify“ platformoje skelbiamos dezinformacijos, tačiau patikino, kad ir toliau skelbs savo turinį joje.

„Stengiamės įtraukti perspėjimą dėl turinio prie bet kurio tinklalaidės epizodo, kuriame diskutuojama apie COVID-19“, – pranešė „Spotify“ generalinis direktorius Danielis Ekas.

„Šis perspėjimas nukreips klausytojus į mūsų specialiai COVID-19 skirtą centrą – išteklių bazę, suteikiančią lengvą prieigą prie realiais duomenimis pagrįstų faktų, naujausios informacijos, kuria dalijasi mokslininkai, gydytojai, akademikai ir visuomenės sveikatos institucijos visame pasaulyje, o taip pat nuorodų į patikimus šaltinius“, – nurodė jis.

Pasak D. Eko, kompanija taip pat paskelbs savo „Platformos taisykles“, į kuriose bus nurodyta kūrėjams, ką „Spotify“ laiko „pavojingu“ arba „klaidinančiu“ turiniu.

Per kelias artimiausias dienas bus imtasi „naujų pastangų kovoti su dezinformacija“, pridūrė jis.

54 metų J.Roganas ragina neskiepyti jaunimo ir propaguoja antiparazitinio vaisto ivermektino vartojimą COVID-19 gydyti, nors jis tam nėra skirtas.

100 mln. JAV dolerių sutartis

J.Roganas, turintis ilgalaikę išskirtinę 100 mln. dolerių (88,7 mln. eurų) vertės sutartį su „Spotify“, platformoje liko, o kompanija patenkino N. Youngo prašymą ir pradėjo šalinti jo muziką iš savo įrašų katalogų.

Tuo metu Sasekso kunigaikščiai paskelbė, kad yra „pasiryžę tęsti“ jų pelningos sutarties vykdymą, nepaisant „susirūpinimo“ dėl dezinformacijos minėtoje platformoje.

„Toliau reiškiame susirūpinimą „Spotify“, siekdami užtikrinti, kad platformoje būtų atlikti pakeitimai, siekiant padėti išspręsti šią visuomenės sveikatos krizę“, – sakoma kunigaikščių organizacijos „Archewell“ atstovo spaudai pareiškime.

Tuo metu J. Roganas savo paskyroje socialiniame tinkle „Instagram“ paskelbė vaizdi įrašą, kuriame sakė esąs nusivylęs, kad N. Youngas ir J.Mitchell pašalino savo muziką iš „Spotify“. Jis pabandė paaiškinti, kodėl jo tinklalaidė sulaukė tokios kritikos.

Jis paminėjo konkrečius du epizodus, kuriuose kalbino kardiologą ir virusologą, dirbusius su iRNR technologija, kuria pagrįstos kelių gamintojų vakcinos nuo COVID-19.

„Jų nuomonė skiriasi nuo vyraujančio naratyvo. Norėjau išgirsti, kokia jų nuomonė“, – sakė J.Roganas.

Jis gynėsi, kad neskleidžia dezinformacijos, bet „jam svarbu pasakyti tiesą, svarbu sužinoti, kas yra tiesa, įdomu įdomiai pasiklabėti su kitokią nuomonę turinčiais žmonėmis“.

Tinkalaidininkas taip pat gyrė „Spotify“ sprendimą pridėti perspėjimą dėl turinio prie visų su COVID-19 susijusių tinklalaidžių epizodų.

„Apgailestauja“

„Spotify“ paskelbė, kad „apgailestauja“ dėl tokio N. Youngo žingsnio, tačiau sakė turinti „derinti klausytojų saugumą ir kūrėjų laisvę“.

Šis „Spotify“ žingsnis sulaukė sveikinimų dėl „kūrėjų“ ir „žodžio laisvės gynimą“ internete iš įvairių organizacijų, įskaitant vaizdo įrašų transliacijos platformą „Rumble“.

Tačiau 76 metų N. Youngas taip pat sulaukė pagyrų už savo pozicijos gynimą. Jį įvertino ir Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas.

Muzikantas taip pat paragino kolegas menininkus pasekti jo pavyzdžiu, o socialiniuose tinkluose pasipylė raginimai boikotuoti ir atšaukti „Spotify“ prenumeratas.

Pastaraisiais metais žiniasklaidos milžinės, įskaitant „Facebook“ ir „YouTube“ sulaukė kritikos už tai, kad leido tarp vartotojų plisti sąmokslo teorijoms.

Nors tinklalaidžių populiarumas pastaruoju metu augo, jos iki šiol buvo mažai kontroliuojamos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?