„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Startuoja pirmoji šalyje platforma, skatinanti moterų lyderystę biotechnologijų srityje

Rugsėjo 29 – spalio 20 dienomis Lietuvoje vyks virtualių renginių ciklas „Women in Biotech 2020“, kviečiantis šalies moteris atrasti naujas galimybes gyvybės mokslų sektoriuje. Platformą organizuojanti Lietuvos biotechnologų asociacija (LBTA) teigia, kad iniciatyva skatins sparčiau vystytis Lietuvos biotechnologijų startuolių ekosistemą, prisidės prie smulkių ir vidutinių įmonių plėtros bei sudomins jaunimą siekti karjeros gyvybės mokslų srityje.
Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriaus Virginijaus Šikšnio laboratorija
Biotechnologė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Viena iš idėjos autorių, LBTA viceprezidentė Agnė Vaitkevičienė išplatintame pranešime žiniasklaidai sako, kad poreikis sukurti platformą, skatinančią moterų lyderystę biotechnologijų srityje, atsirado įvertinus tai, kad moterų vadovių, tarp gyvybės mokslų srityje veikiančių įmonių Lietuvoje, yra mažiau nei 3 proc., nors bendroje statistikoje atsispindi, jog sektorius įdarbina daugiau moterų (57 proc.), nei vyrų (43 proc.).

„Išanalizavę skaičius, kurie rodo, kad biotechnologijų kryptį karjeroje dažniau renkasi moterys, tačiau verslo vystyme didžiąja dalimi dalyvauja vyrai, nusprendėme imtis iniciatyvos ir pasitelkiant motyvuojančius pavydžius iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), paraginti Lietuvos moteris siekti lyderystės ne tik laboratoriniuose projektuose, bet ir verslo kūrime“, – teigia A.Vaitkevičienė.

Organizatorių nuotr./Renginio plakatas
Organizatorių nuotr./Renginio plakatas

Prie „Women in Biotech 2020“ platformos šiemet prisijungė JAV gyvybės mokslų sektoriaus lyderės, kurios, virtualių pranešimų metu, lietuvių auditorijai pateiks keturias įkvepiančias istorijas, kaip moterų lyderystė veikia tokiose pasaulinėse korporacijose kaip „Thermo Fisher Scientific“; koks moterų vaidmuo pritraukiant investicijas bei įveiklinant mokslo ir verslo bendradarbiavimą; kaip biotechnologijų sferoje kuriami startuoliai ir kaip jie funkcionuoja, taip pat, kaip gyvybės mokslų sektoriuje veikia nevyriausybinės organizacijos.

Dėl pasaulį kaustančios COVID-19 pandemijos, visi pranešimai bus skaitomi gyvu laiku internetinėje erdvėje, tačiau žiūrovams bus suteikta galimybė dalyvauti diskusijose su pranešėjomis, užduodant klausimus specialioje renginio paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

„Women in Biotech 2020“ iniciatyvos partneriai ir rėmėjai: JAV ambasada Lietuvoje, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), VšĮ „Versli Lietuva“, „Thermo Fisher Scientific“, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras.

Renginių ciklas yra nekomercinis ir nemokamas, tačiau registracija – būtina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs