71 metų kosmologas teigia, kad smegenys veikia panašiai kaip kompiuterinės programos, taigi teoriškai jas turėtų būti įmanoma atskirti nuo kūno.
Vadinamasis gyvenimas po mirties yra pasaka žmonėms, kurie bijo tamsos.
„Aš manau, kad smegenys yra tarsi programa ir veikia panašiai kaip kompiuteris, taigi teoriškai įmanoma nukopijuoti smegenų (informaciją) į kompiuterį ir tokiu būdu suteikti tam tikrą gyvenimą po mirties, – teigė S.Hawkingas. – Bet kokiu atveju, mūsų dabartinėms galimybėms iki to dar toli. Manau, vadinamasis gyvenimas po mirties yra pasaka žmonėms, kurie bijo tamsos.“
S.Hawkingas serga motorinių neuronų liga, beveik visas jo kūnas yra paralyžiuotas, o šnekėti jis negali jau beveik 30 metų. Tiesa, medikai dar prieš 50 metų buvo pareiškę, kad jis gyvens ne ilgiau nei trejus metus.
„Mano išgyvenimui svarbiausia buvo išlaikyti aktyvų protą ir neprarasti humoro jausmo“, – dabar sako S.Hawkingas.
Artimas jo draugas, amerikietis fizikas Kipas Thorne'as priduria, kad medikų prognozes paneigti padėjo ir mokslininko užsispyrimas. „Manau, jo įgytas neįgalumas leido jam pasiekti tai, ko galbūt jis nebūtų pasiekęs kitu atveju. Jis yra labiausiai užsispyręs žmogus, kokį pažįstu, ir tą užsispyrimą bei veržlumą iš dalies įtakojo jo negalia“, – teigia K.Thorne'as.