Vėjo kelyje atsiradus bet kokiai kliūčiai, už jos susiformuoja vilnijantis sūkurys. Ši problema įvairių sričių inžinierius kamavo ilgus metus – dėl tokių sūkurių kartais netgi griūdavo tiltai. Tačiau „Vortex Bladeless“ inžinierių suprojektuota jėgainė sūkurį išnaudoja kaip privalumą. Pučiant vėjui, visa jėgainė ima sinchroniškai virpėti ir taip gamina energiją.
Siauros, kūgio formos jėgainės pagrindinės sudedamosios medžiagos yra anglies ir stiklo pluoštai. Prie konstrukcijos pamatų įrengti magnetai sustiprina virpėjimo efektą nepriklausomai nuo vėjo greičio.
Gamintojų teigimu, naująsias „Vortex Bladeless“ jėgaines įrengti kainuoja gerokai pigiau negu įprastas vėjo jėgaines su sparnais. Jų priežiūra taip pat kainuoja mažiau, nes jėgainė neturi mechaninių dalių, kurios nusidėvėtų dėl trinties, kaip nutinka įprastų sparnų atveju. Be to, tokia jėgainė yra visiškai tyli.
Vis dėlto skeptikai pažymi, kad tradicinės, savo patikimumą jau įrodžiusios vėjo jėgainės yra aukštos ir todėl gali „pagauti“ vėją tokiame aukštyje, kuriame jis pučia laisvai: anot jų, pažeme pučiantis vėjas susiduria su įvairiomis kliūtimis, todėl sunku patikėti, kad vos kelis metrus virš žemės pakilusi jėgainė galėtų būti tokia pat efektyvi kaip ir 100 m aukščio jėgainė.
„Vortex“ kompanijos atstovai teigia, kad jų sukurta jėgainė gali prisitaikyti prie bet kokio vėjo greičio. Tačiau kol kas naujoji jėgainė daugiausia buvo bandoma tik dirbtiniame vėjo tunelyje. „Vortex“ Ispanijos laukuose neseniai įrengė pirmuosius bandomuosius prototipus, tačiau kol kas bandymų atlikta mažai ir galutinių išvadų daryti iš jų negalima.
Vis dėlto nors kol kas naujosios jėgainės revoliucijos pasaulinėje energetikoje nesukels, jos yra įdomus eksperimentas, įrodantis, kad vėjo energetika gali vystytis įvairiausiomis kryptimis.
Kaip atrodo veikianti „Vortex Bladeless“ jėgainė, galite išvysti šiame vaizdo įraše: