Sukurtas procesorius, kurio sudėtyje nėra puslaidininkių

Fizikas Yok Khin Yap iš Mičigano technologijų universiteto (JAV) pasiūlė savo alternatyvą silicio tranzistoriui, praneša puslapis DailyTech.com. Jam kilo idėja išdėstyti kvantinius taškus ant izoliuoto pagrindo, o elektros srovė, jei tik pakankama įtampa, turėtų judėti tarp taškų dėl tuneliavimo efekto.
Iš nanovamzdelių padarytas tranzistorius dailininko akimis
Iš nanovamzdelių padarytas tranzistorius dailininko akimis / MTU iliustr.

Pastaroji idėja nėra visiškai nauja, tačiau tokio pobūdžio sistemos anksčiau veikdavo, tik esant labai žemoms temperatūroms, o tai neleido šios sistemos laikyti visaverčiu pakaitalu tradiciniam tranzistoriui.

Profesorius Y. K. Yap išsprendė šią problemą, su lazeriu patalpindamas iš aukso nanokristalinės medžiagos sukurtus 3 nm skersmens kvantinius taškus, ant pagrindo, sukurto iš boro nitrido nanovamzdelių. Studentų, stebėjusių minėto išradimo darbą demonstracijos metu, teigimu, elektronai neįtikėtinai tiksliai peršokdavo iš vieno taško į kitą.

Naujosios technologijas didelis privalumas yra tai, jog nėra elektros nuotėkių išskiriamos šilumos pavidalu, kadangi tokioje sistemoje nėra puslaidininkių. Gauto tranzistoriaus dydis sudaro apie vieną mikroną į plotį dvidešimčiai tranzistorių. Šiuo metu naujoji sistema yra patentuojama. Kada ji galėtų pakeisti šiuolaikinius tranzistorinius kompiuterius, išradimo autorius neatskleidžia, tačiau reikia manyti, kad taip atsitiks toli gražu dar ne greitai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai