Tam, kad šios technologijos efektyvumas būtų patikrintas, turi būti atlikti klinikiniai tyrimai.
„Laisvė nuo akinių ir kontaktinių lęšių dabar yra realybė“, – tinklalapyje pasakoja „Ocumetics“. Įmonės vadovas Garethas Webbas išrado mygtuko formos lęšį, prie kurio dirbo aštuonerius metus. Tyrimai kainavo 3 mln. dolerių.
„Tai yra toks regos pastiprinimas, kokio žmonija iki šiol nematė. Jeigu iš dešimties pėdų sunkiai galite įžiūrėti apsiaustą, turėdami bioninius lęšius jį puikiai matytumėte iš trisdešimties“, – G.Webbas sakė CBS.
Lęšio įdėjimo procedūra labai panaši į kataraktos operaciją. Jos metu išimami originalūs lęšiai ir įdedami bioniniai, kurie sulankstomi į fiziologinį tirpalą ir sušvirkščiami tiesiai į akis.
G.Webbas sako, kad ši procedūra padėtų apsisaugoti nuo kataraktos, nes procedūros metu būtų pakeisti natūralūs lęšiai, kurie bėgant laikui nusidėvi.
Bioniniai lęšiai, anot G.Webbo, akinius, kontaktinius lęšius ir operaciją lazeriais padarytų nebereikalingus. Tiesa, kad lęšiai būtų pradėti naudoti medicinoje, dar reikia atlikti aibę svarbių klinikinių testų, kurie gali trukti keletą metų.