Šie lapai sukurti iš baltymų audinio, išgauto iš šilko ir chloroplastų – organelės, kuri leidžia augalams ir dumbliams atlikti fotosintezę. Kai gauna šviesos ir vandens, sintetiniai lapai veikia kaip tikri ir gamina deguonį.
„Jie labai lengvi ir naudoja mažai energijos, – aiškina J.Melchiorri'as. – Mano idėja buvo panaudoti gamtos efektyvumą žmogaus sukurtoje aplinkoje. Iš šios medžiagos sukūriau ir lempas, šviesą panaudodamas ir namų apšvietimui, ir deguonies gamybai.“
Studentas mano, kad jo išradimas bus pritaikomas ne tik žmonių namuose, tačiau iškeliaus ir už Žemės ribų, rašo iflscience.com.
„NASA atlieka tyrimus ir ieško skirtingų būdų išgauti deguonį ilgalaikėse kosmoso kelionėse, kad kosmose galėtų gyventi astronautai. Ši technologija mums leis ištyrinėti žymiai tolesnius kosmoso kampelius nei tikėjomės“, – mano sintetinio lapo išradėjas.
Be kosminių kelionių ir Marso kolonizavimo misijos, technologija gali būti sėkmingai pritaikoma ant pastatų fasadų ir ventiliacijos sistemose, kad generuotų šviežią deguonį.
Šis biologiškai funkcionalus lapas visiškai neatstoja fotosintezės – jis, kaip ir augalai, naudoja anglies dioksidą, vandenį ir deguonį. Tačiau augalai atlikdami fotosintezę sau pasigamina ir maisto – cukraus. Dirbtiniam lapui trūksta vakuolių, stiebų ir šaknų, kuriose jis kauptų maistą.