Sukurtos spausdinamos saulės baterijos

Australijos mokslininkai iš Viktorijos organinių saulės elementų konsorciumo (angl. Victorian Organic Solar Cell Consortium, VICOSC) sukūrė spausdintuvą, kuris per minutę gali pagaminti iki 10 metrų lanksčių saulės elementų, praneša Mashable.com.
Daktaro Scotto Watkinso teigimu, spausdinamus lankščius saulės elementus galima pritaikyti tiek pramonėje, tiek vartotojams skirtuose elektronikos įrenginiuose
Daktaro Scotto Watkinso teigimu, spausdinamus lankščius saulės elementus galima pritaikyti tiek pramonėje, tiek vartotojams skirtuose elektronikos įrenginiuose / Victorian Organic Solar Cell Consortium nuotr.

Kitaip nei silicio pagrindu veikiančios saulės baterijos, šie organiniai fotovoltiniai elementai yra gaminami iš specialaus rašalo: tirpiklyje ištirpintų puslaidininkinių polimerų. Mokslininkų sukurtu įrenginiu įmanoma pagaminti lankstaus plastiko A3 formato modulius, arba saulės baterijas tiesiog atspausdinti ant metalo, kuris gali būti panaudotas įvairių objektų statybai.

Victorian Organic Solar Cell Consortium nuotr./Taip atrodo lankščių saulės elementų spausdinimo įrenginys
Victorian Organic Solar Cell Consortium nuotr./Taip atrodo lankščių saulės elementų spausdinimo įrenginys

Šias fotovoltiniais elementais gali būti laminuojami ir stiklai, o viename kvadratiniame metre įmanoma pagaminti 10–50 vatų elektros energijos. Tai, palyginti su silicio elementais, yra nedidelis kiekis – 15 colių įstrižainės ekraną turinčio „MacBook Pro“ kompiuterio energijos palaikymui reikėtų turėti dviejų kvadratinių metrų modulį, rašo Wired.com.

Spausdinimo būdu gaminami fotovoltiniai elementai nėra visiškai naujas išradimas – naudodami kiek kitokią gamybos technologiją panašius elementus yra sukūrę Masačiusetso technologijų instituto mokslininkai.

Lanksčių saulės elementų spausdinimas šiuo metu yra nauja ir kol kas tik laboratorinėmis sąlygomis plėtojama gamybos technologija. Šioje srityje besidarbuojantys mokslininkai siekia padaryti saulės baterijų gamybą kaip įmanoma labiau prieinamą ne tik įmonėms, bet ir paprastiems vartotojams. Tačiau tai yra ilgalaikis tikslas, kadangi Australijos mokslininkų sukurtas spausdintuvas yra vienetinis, o jo kaina siekia 200 tūkst. dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis