Kioto prefektūros universiteto komanda, kuriai vadovauja Yasuhiro Tsukamoto, tikisi, kad šios kaukės suteiks naudotojams galimybę lengvai pasitikrinti, ar jie neužsikrėtė virusu.
Tęsdama bandymus, kad jas būtų galima praktiškai naudoti, komanda siekia gauti vyriausybės leidimą pardavinėti kaukes jau kitais metais.
Panaudojo stručių kiaušinius
Komanda, naudodama antikūnus, išgautus iš stručio kiaušinių, sukūrė kaukes, kurios, veikiamos ultravioletine šviesa, švyti, jei jose yra koronaviruso pėdsakų
Stručiai gali gaminti kelių rūšių antikūnus, arba baltymus, kurie neutralizuoja svetimkūnius organizme.
Praėjusių metų vasarį komanda į stručių pateles įšvirkštė neaktyvią ir grėsmės nekeliančią koronaviruso formą ir iš jų padėtų kiaušinių sėkmingai ištraukė didelį kiekį antikūnų, rašoma „Insider“.
Ištraukti antikūnai buvo įvesti į fluorescencinį purškalą, kuriuo apipurškiamas specialiai sukurtas kaukės filtras. Jei kaukėje aptinkamas virusas, filtras švyti apšviestas ultravioletine šviesa.
Atlikusi iki 10 dienų trukusius eksperimentus su 32 koronavirusu užsikrėtusiais žmonėmis, komanda nustatė, kad visų jų dėvimos kaukės ultravioletinėje šviesoje švytėjo, o laikui bėgant ir mažėjant viruso kiekiui, šis švytėjimas išblėso.
„Mes galime pigiai masiškai gaminti stručių antikūnus. Ateityje noriu tai paversti paprastu testavimo rinkiniu, kurį galėtų naudoti kiekvienas“, – „Kyoto News“ sakė Y.Tsukamoto.