Keliautojų išnaudotų duomenų kiekis Europos Sąjungos (ES) šalyse, lyginant su geguže, kai nebuvo taikomas ES reguliavimas, vidutiniškai augo apie 9 kartus. Daugiausiai keliautojai naršė Kroatijoje – duomenų naudojimas augo net 43 kartus.
„Tele2“ buvo paskatinti atpiginti savo populiariausius planus, kuomet birželio viduryje konkurentai „Telia“ nusprendė savo kainodaroje atsisakyti Ryšių reguliavimo tarnybos (RRR) apskaičiuotų priemokų tarptinklinio ryšio vartotojams, keliaujantiems Europos Sąjungoje – analogišką priemokų atsisakymo sprendimą priėmė ir „Tele2“.
„Esame laimingi, kad mūsų klientai keliaudami ES gali laisvai jaustis ir drąsiai naršyti. Mūsų sprendimas pasiteisino ir tai įrodo augantis išnaršytų gigabaitų kiekis“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.
Duomenų naudojimo augimas pastebėtas vasarojančių tautiečių pamėgtame Viduržemio jūros regione. Italijoje naršyta 6 kartus, Graikijoje ir Ispanijoje – 4 kartus, o Prancūzijoje – 3 kartus daugiau.
Ypač išnaršytų duomenų kiekis išaugo tose šalyse, kuriose gyvena, dirba ir mokosi daugybė lietuvių. Švedijoje ir Norvegijoje naršyta 8 kartus daugiau nei gegužę, o Jungtinėje Karalystėje – beveik 5 kartus.
Nuo birželio įsigaliojus reguliavimui įsidrąsino ir viešintieji kaimyninėse šalyse: Latvijoje išnaršyta beveik 7 kartus, Lenkijoje – 6 kartus, o Estijoje – 4 kartus daugiau duomenų.
Duomenys visiems Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių klientams atpigo iki 20 kartų po to, kai birželio 15 d. visoje Europoje, pagal numatytą teisinę tvarką, įsigaliojo dar mažesnės tarptinklinio ryšio kainos. ES teisinis reguliavimas numato, kad keliaujantys ES/EEE šalyse už ryšio paslaugas turėtų mokėti tiek pat, kiek namie, bet ne daugiau, nei nustatytos kainų „lubos“.