„Twitter“ apėmė chaosas, nes prieštaringai vertinamas milijardierius spalį užbaigė 44 mlrd. JAV dolerių vertės perėmimą ir iš karto ėmėsi mažinti išlaidas.
Tūkstančiai darbuotojų, įskaitant inžinierius, nuo to laiko buvo atleisti arba išėjo iš darbo patys, o tai sukėlė nerimą dėl „Twitter“ gebėjimo greitai pašalinti gedimus ir technines problemas.
Stebėjimo svetainė „DownDetector“ pranešė apie „Twitter“ problemą. „DownDetector“ sulaukė daugiau nei 10 tūkst. skundų dėl sutrikusio tinklo veikimo Jungtinėse Valstijose.
Stebėtojos registruotų pranešimų iš kitų šalių skaičius svyravo nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių.
Remiantis „DownDetector“ duomenimis, gedimas daugiausia paveikė žmones, naudojančius „Twitter“ per žiniatinklį.
Maždaug 10 proc. stebėtojos užregistruotų skundų buvo gauti iš mobiliųjų programų naudotojų.
Gedimo priežastis iš karto nebuvo žinoma.
Interneto stebėtoja „NetBlocks“ teigė, kad gedimai buvo tarptautiniai.
„Twitter“ yra viena įtakingiausių socialinių tinklų platformų pasaulyje, kurią naudoja pasaulio lyderiai, žiniasklaida, įmonės ir įžymybės.
Be nerimo dėl techninių operacijų, nerimaujama ir dėl naudotojų saugumo platformoje, nes buvo atleista didelė dalis darbuotojų, atsakingų už turinio moderavimą ir kovą su dezinformacija.
Dar daugiau ginčų kilo, kai „Twitter“ leido naudotojams, kurių paskyros buvo blokuotos, grįžti į platformą, įskaitant buvusį JAV prezidentą Donaldą Trumpą.
„Twitter“ taip pat sustabdė – o vėliau – atnaujino E.Muską kritikavusių žurnalistų paskyras.
Pietų Afrikoje gimęs milijardierius pareiškė, kad smarkiai sumažintos „Twitter“ sąnaudos išgelbėjo įmonę, o praėjusią savaitę pareiškė, kad pasitrauks iš generalinio direktoriaus pareigų, kai tik suras „kažką pakankamai kvailą, kad imtųsi šio darbo“.