Margrethe Vestager teigė, kad nors europiečiai valdo jų duomenų tvarkymo procesą per griežčiausias pasaulyje duomenų apsaugos taisykles, galiojančias bloke, šios taisyklės nesprendžia problemų, kylančių dėl to, kaip įmonės naudoja kitų žmonių duomenis „norėdamos padaryti išvadas apie klientą ar nepaisyti demokratijos“.
„Mums gali prireikti platesnės apimties taisyklių, kad užtikrintume, jog tai, kaip įmonės renka ir naudoja duomenis, nepažeidžia pagrindinių visuomenės vertybių“, – kalbėdama Kopenhagoje pabrėžė M.Vestager.
Pareigūnė pasakė kalbą po kelių dienų, kai buvo paskirta antrajai kadencijai. Jai taip pat buvo suteikti nauji viceprezidentės įgaliojimai formuoti bloko skaitmeninę politiką.
Danijos politikė pelnė galingiausios pasaulyje technologijų bendrovių prievaizdės reputaciją skyrusi milijardines nuobaudas Silicio slėnio milžinėms, įskaitant „Apple“ ir „Google“.
Šiuo metu M.Vestager tiria „Amazon“ veiklą, ar bendrovė nesąžiningo pranašumo tikslais nesinaudojo nepriklausomų prekybininkų duomenimis.
Turėdama naujų galių pritaikyti „Europą skaitmeniniam amžiui“, M.Vestager atrodo esanti pasirengusi toliau stiprinti ES Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą – griežtą asmens duomenų standartą, kuris įsigaliojo 2018 metais.
Pasak komisarės, ji nerimauja dėl to, kad internetinės platformos „manipuliuoja formuodamos pasaulėžiūrą, dažnai tokiais būdais, kurių net nepastebime“, o tai gali turėti įtakos žmonių priimamiems sprendimams.
Duomenys vis smarkiau lemia tai, kaip žmonės „mąsto ir veikia“, teigė M.Vestager. Ji nenurodė konkrečių įmonių, kurių atžvilgiu gali būti imtasi priemonių, tačiau komisarės komentarai rodo, kad ji ir toliau spaus JAV technologijų milžines.
„Kai kelios įmonės kontroliuoja daug duomenų apie mus, – kalbėjo Europos Komisijos pareigūnė, – tai taip pat gali suteikti joms progą daryti įtaką mūsų pasirinkimams.“