Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas teigia, kad pradėti kurti tinklaraštį labai paprasta dėl plataus programėlių pasirinkimo – jose telpa visi įrankiai, reikalingi turinio kūrimui, planavimui ir automatizavimui.
Kūrimui – „Wordpress“
Ši programėlė suteikia visas galimybes lengvai skelbti tinklaraščius, juos redaguoti, pridėti nuotraukų ar vaizdo įrašų bei išsisaugoti jų juodraščius. Vienas ryškiausių programėlės išskirtinumų – santykis su skaitytojais.
Čia galite ne tik skaityti komentarus, į juos atrašyti, bet ir stebėti informaciją apie naujus sekėjus bei jų reakcijas į jūsų tekstus. Aplikaciją naudokite ne tik kaip kūrybos įrankį, bet ir kaip platformą kitų tinklaraščių skaitymui. Pasinaudoję visomis suteiktomis nemokamomis „WordPress“ galimybėmis galėsite lengvai perkelti savo tekstus ir dizainus į nuosavą tinklalapį su personalizuotu domenu.
Automatizavimui – „Hootsuite“
Itin naudinga programėlė tinklaraščių kūrėjams tokiose platformose, kaip „Instagram“ ar „Facebook“. Šioje aplikacijoje galite susidaryti įrašų tvarkaraštį, pagal kurį programa automatiškai įkels tekstus ir vizualus į jūsų pasirinktas platformas.
„Hootsuite“ ypač tinka mėgstantiems planuoti savo tinklaraščio veiklą iš anksto bei turintiems daug jau paruoštų tekstų. Nemokama versija suteikia galimybę valdyti dvi platformas, o įsigijus „premium“ versiją, galėsite įrašus planuoti net 10 platformų – idealu tinklaraščius skelbiantiems keliose paskyrose.
Planavimui – „Notion“
Ši nemokama ir estetiška virtuali programa atstoja popierinę užrašinę. Joje galite susikurti atskiras skiltis skirtingiems poreikiams – tekstų rašymui, idėjų sąrašui, kalendoriui ir net finansų tvarkymui. Įvairius šablonus galite atsisiųsti tiek iš „Notion“ bibliotekos, tiek iš kitų vartotojų.
Taip pat galite susidaryti darbų sąrašus, planuoti tinklaraščio leidimo laikus ir įterpti iliustracijas. Be to, jei tinklaraštį kuriate su komanda, savo užrašais dalinkitės su kitais ir vienu metu keiskitės idėjomis bei tekstais.
Iliustracijoms – „Canva“
Kuriant tinklaraštį, kuris patrauktų skaitytojų dėmesį, svarbu ne tik tekstas, bet ir vaizdas. Tekstus apie keliones galima gražinti išvykų vaizdais, receptus – galutinio rezultato nuotraukomis. Be to, svarbūs ir maži elementai, kaip logotipas, ikonos bei mažos iliustracijos. Visa tai kurkite ir retušuokite programėlėje „Canva“.
Nemokama versija leidžia naudotis plačia šablonų, šriftų bei ikonų biblioteka, redaguoti ir kurti įvairaus formato bei geros kokybės iliustracijas. O įsigijus „premium“ versiją gausite prieigą prie dar daugiau elementų ir net galėsite susikurti savo tinklaraščio įvaizdžio spalvų paletes, šriftų kolekcijas bei šablonus.