Tarptautinėje kosminėje stotyje užsiveisė beveik nemirtingas pelėsis

Naujame tyrime nustatyta, kad dviejų dažniausiai TKS aptinkamų pelėsių – Aspergillus ir Pennicillium – sporos atsparios ir žalingai spinduliuotei.
Aspergillus flavus grybas ir mielių kolonija, paimta iš dirvos, padidinta 40 kartų
Aspergillus flavus grybas ir mielių kolonija, paimta iš dirvos, padidinta 40 kartų / „Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr.

Jos išgyvena net 200 kartų intensyvesnėje rentgeno spinduliuotėje, nei būtų mirtina žmogui. Taip pat jos išgyvena, paveiktos labai stipriomis sunkiųjų jonų ar ultravioletinės spinduliuotės dozėmis. Dozės, naudotos tyrime, viršija netgi TKS išorėje pasiekiamas, taigi sporos galėtų išgyventi ir ten.

Tai nėra vien bloga žinia; jau kurį laiką mokslininkai svarsto būdus, kaip įvairius grybus panaudoti kosminėse kelionėse, pavyzdžiui, kaip žmonėms reikalingų medžiagų gamyklas. Grybai, kaip žinia, genetiškai artimesni žmonėms, nei bakterijos, todėl juos pritaikyti žmonių poreikiams tenkinti yra lengviau.

Atradimas, kad bent kai kurie grybai lengvai išgyvens kelionę į Marsą ar net toliau, suteikia papildomos paskatos tokiems tyrimams. Genetiškai modifikuoti grybai galėtų gaminti vaistus, maistą ir netgi techninius polimerus.

Tyrimo rezultatai pristatyti praeitą savaitę JAV vykusioje Astrobiologijos mokslų konferencijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis