„Asmens dokumentai išduodami 10-čiai metų. Technologijų pažangos amžiuje toks laikotarpis elektroninėms ar kompiuterinėms sistemoms yra itin didelis. Nenuostabu, kad kai kurias technologijas tenka keisti naujomis“, – aiškina vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.
Aktyviai elektroninį parašą naudojančių asmenų, turinčių 2009-2012 m. išduotą asmens tapatybės kortelę su integruotu elektroninio parašo įtaisu, yra apie 5000. Tai sudaro maždaug 0,8 proc. visų tuo laikotarpiu išduotų asmens tapatybės kortelių.
Atkreiptinas dėmesys, kad pačių asmens tapatybės kortelių, kaip asmens dokumentų, patikimumui technologinė elektroninio parašo lusto senatvė neturi jokios įtakos.
„Atsižvelgiant į spartų technologijų tobulėjimą, ketiname pradėti diskusiją dėl galimybės asmens tapatybės korteles keisti dažniau, pavyzdžiui, estai šiuos dokumentus keičia kas penkerius metus“, – sakė vidaus reikalų ministras E.Misiūnas.
Anot ministro, nuo pat 2009-ųjų nėra žinoma nė vieno atvejo, kada būtų buvę suabejota elektroninio parašo, sukurto naudojant asmens tapatybės kortelę, tikrumu, todėl galimas elektroninio parašo įtaiso pažeidžiamumas yra labiau teorinis. Be to, bet kokį manipuliavimą elektroniniais dokumentais gana paprasta susekti, o piktavališka veikla būtų vertinama kaip ir ranka rašyto parašo padirbimas, t.y. dokumentų klastojimas, sukčiavimas ir t.t. Šių veikų padarymas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.
Asmenys, aktyviai besinaudojantys elektroniniu parašu su 2009-2012 m. išduotomis seno pavyzdžio asmens tapatybės kortelėmis, prašomi kreiptis į artimiausią migracijos tarnybą, kur jiems bus išduoti modernesni elektroninio parašo įtaisai.