Kortelė virtualioje realybėje
„eSIM telefone technologiją pradėjome vystyti 2019 metų gruodį, o sprendimą klientams pasiūlėme šių metų pradžioje. Esame žingsniu priekyje, nes rinkoje dar tik vyksta diskusijos apie šią, taip vadinamą, ateities technologiją, ir jos pritaikymo galimybes“, – sako „Teledema“ direktorius Andrius Jankauskas.
Kalbant paprastai, eSIM telefone – tai sprendimas, kuris perkelia įprastą, plastikinę, SIM kortelę į virtualią erdvę ir atveria naujas galimybes.
Pavyzdžiui, net ir iPhone telefonuose galima turėti du ar daugiau mobiliojo ryšio abonentus vienu metu ir keisti juos vieno mygtuko paspaudimu, nekeičiant SIM kortelių. Be to, prie telefono galima lengvai prijungti kitus, eSIM technologiją palaikančius, įrenginius: išmanius laikrodžius, planšetes ar nedidelius objektus, kuriose nėra vietos įprastoms SIM kortelėms.
„Mūsų technologija yra paremta unikalaus QR kodo sukūrimu ir integracija į mūsų sistemas, o tada – į pasirinktus įrenginius. Klientui tereikia išsirinkti mobiliojo ryšio planą, nuskanuoti jam atsiųsta kodą ir paslauga aktyvuojama per 15 minučių“, – pasakoja A.Jankauskas.
Bandymai – su skirtingais telefonais
Pasak vadovo, QR kodus sukurti padėjo bendrovės partneriai, „Teledema“ IT specialistai juos integravo į vidines įmonės sistemas. Buvo sukurtos bandomosios eSIM ir daromi bandymai su skirtingais iPhone ir Android telefonais.
Šiuo metu „Teledema“ sukurtą naujos kartos eSIM technologiją palaiko visi iPhone telefonai, kurie išleisti į rinką nuo 2017 m., Samsung S20 ir S21 bei kiti keli mažiau populiarūs modeliai.
„Vienas pagrindinių šios technologijos privalumų – dar didesnis lankstumas renkantis mobiliojo ryšio operatorių. Nuo šiol net nereikia išeiti iš namų, viską galima padaryti nuotoliniu būdu“, – pastebi A.Jankauskas.
Lietuviško kapitalo įmonė „Teledema“ teikia visas mobiliojo ryšio ir interneto paslaugas. Kaune veiklą pradėjusi 2003 metais, šiuo metu bendrovė turi daugiau nei 70 000 abonentų.