Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas pranešime spaudai išskiria pagrindines įrenginių priežiūros klaidas, kurios mažina įrenginio spartą ir trumpina baterijos gyvavimo laiką. Ekspertas aiškina, kaip reikėtų prižiūrėti savo įrenginį, kad jis tarnautų ilgai ir veiktų efektyviai.
Neatidėliokite atnaujinimų
Jeigu norite, kad telefonas veiktų greičiau ir be priekaištų, svarbu atnaujinti operacinę sistemą bei trečiųjų šalių programėles. Atnaujinimas netrunka ilgai, o jo nauda didžiulė – nuo klaidų taisymo ir saugumo problemų sprendimo iki pakeitimų, kurie suteikia naujų funkcijų bei užtikrina bendrą įrenginio našumą.
„Android“ ir „iPhone“ siūlomi automatiniai programų atnaujinimai, kurie turėtų būti įjungti pagal numatytuosius nustatymus. „Android“ telefone galite tai patikrinti atidarę „Play Store“, išskleidę kairėje ekrano pusėje esantį meniu. Čia bakstelėkite „Settings“ ir įsitikinkite, ar pažymėtas pasirinkimas „Automatically update apps“. Jei turite „iPhone“, eikite į „Settings“ > „App Store“ ir įsitikinkite, kad parinktis „App Updates“ yra padėtyje „On“.
Nenaudojamos programėlės
Telefonai turi ribotą saugyklos ir atminties kiekį, todėl svarbu, kad nenaudojamų programėlių būtų kuo mažiau. Reguliariai ištrindami iš telefono nenaudojamas aplikacijas, atlaisvinsite vietą telefono atmintyje ir galbūt net pagreitinsite įrenginio veikimą. Peržiūrėkite turimų programėlių sąrašą arba pagrindinį ekraną ir pašalinkite visas programėles, kurių nenaudojate.
Norėdami ištrinti aplikaciją „iPhone“ telefone, paspauskite ją ir palaikykite kiek ilgiau – iš programėlės piktogramos išsiskleis langelis, kuriame pasirinkite „Remove App“. Tada galėsite pasirinkti, ar pašalinti programą iš telefono, ar tiesiog išimti ją iš pagrindinio ekrano. „Android“ naudotojams taip pat reikėtų vadovautis panašiu metodu – paspaudę palaikykite ilgiau ir pasirinkite „Uninstall“.
Įrenginio perkaitimas
Telefonas veiks ilgiau jeigu vengsite situacijų, kuriose akumuliatorius gali perkaisti, pavyzdžiui, palikus jį tiesioginiuose saulės spinduliuose. Jei telefono temperatūra bus per didelė, įrenginys išsijungs, tačiau tai gali turėti įtakos baterijos veikimui ir sutrumpinti bendrą įrenginio tarnavimo laiką.
Perpildyta talpykla
Kai naudojate programėles ir naršote internete, telefonas saugo mažus informacijos fragmentus, kad užtikrintų sklandžią naudotojo patirtį. Tačiau laikui bėgant visi šie failai kaupiasi, todėl juos reikėtų periodiškai išvalyti, kad atlaisvintumėte šiek tiek vietos saugykloje.
„Android“ įrenginiuose „Chrome“ talpyklą galite išvalyti bakstelėję viršutiniame dešiniajame kampe esančią trijų taškų piktogramą. Spauskite „History“ > „Clear browsing data“. Viršuje pasirinkite norimą laiko intervalą. Jeigu norite ištrinti viską, spauskite „All time“. „iPhone“ įrenginiuose reikės bakstelėti „Settings“ > „Safari“. Čia spustelėkite pasirinkimą „Clear History and Website Data“ ir patvirtinkite paspausdami „Clear History and Data“.
Netaisyklingas įkrovimas
Šiuolaikinių išmaniųjų telefonų akumuliatoriaus nebūtina visiškai iškrauti ar įkrauti iki 100 proc., Siekiant užtikrinti ilgesnį baterijos gyvavimą, rekomenduojama įrenginį kaskart įkrauti iki 80 proc. ribos.
Dar vienas dalykas, galintis pakenkti baterijai – netinkamo įkrovimo laido ir blokelio naudojimas. Beveik kiekvienas telefonas turi savo blokelį, kuris yra pritaikytas tam tikram vatų ir amperų kiekiui. Jei bandysite prijungti kitą laidą ar blokelį, kurio galingumas yra didesnis, galite pabloginti baterijos būklę arba net visiškai ją sugadinti.