Tai yra naujausias žingsnis Pekinui įgyvendinant savo ambicingą kosmoso programą.
„Mengtian“ modulį, kurio pavadinimas kiniškai reiškia „svajojantis apie dangų“, „gabenanti „Long March 5B“ raketa buvo paleista iš Venčango paleidimo centro“ Kinijos Hainano saloje, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.
Fotografai mėgėjai ir kosmoso entuziastai iš netoliese esančio paplūdimio stebėjo paleidimą, įvykusį 15 val. 27 min. vietos (9 val. 27 min. Lietuvos) laiku.
„Mengtian“ laboratorija yra trečiasis ir paskutinis T formos „Tiangong“ kosminės stoties modulis, kuriuo į orbitą gabenama pažangiausia mokslo įranga, įskaitant „pirmąją pasaulyje kosminę šaltojo atominio laikrodžio sistemą“, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.
„Jei pasiseks, šaltieji atominiai laikrodžiai sudarys tiksliausią laiko ir dažnių sistemą kosmose, todėl per šimtus milijonų metų neturėtų būti prarasta nė sekundė“, – agentūrai sakė Kinijos mokslų akademijos mokslininkas Zhang Wei.
Pekinas kitais metais planuoja paleisti kosminį teleskopą „Xuntian“.
Rytų Azijos galiūnė daug investavo į savo kosmoso programą, tikėdamasi pasivyti tokias didžiąsias kosmoso galybes kaip JAV ir Rusija.
Ankstesnėse savo misijose Kinija Marse nutupdė marsaeigį ir siuntė į Mėnulį mėnuleigių bei kosminių zondų.
Nuo 2011 metų Kinija yra pašalinta iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS). Tuomet JAV uždraudė NASA bendradarbiauti su Pekinu.
„Tiangong“ stoties, kurios kiniškas pavadinimas reiškia „Dangaus rūmai“, tarnavimas truks maždaug dešimtmetį.
Joje bus surengti įvairūs eksperimentai beveik nulinės gravitacijos sąlygomis.
Ši kosminė stotis panaši į sovietų stotį „Mir“, skriejusią aplink Žemę nuo devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio iki 2001 metų,