Wasp-189 b dieninės pusės karštis siekia 3200 Celsijaus laipsnių. Planeta tiek įkaista dėl to, kad skrieja aplink karštą žvaigždę, o vieną ratą apsuka per mažiau nei tris dienas. Planeta žinoma jau seniau – atrasta ji 2018 metais.
Naujajame tyrime planetos stebėjimai atlikti nauju kosminiu teleskopu CHEOPS. Geresnis jo jautrumas leido užfiksuoti ne tik planetos tranzitus, bet ir okultacijas – praslinkimus už žvaigždės. Okultacijos metu sumažėjęs sistemos šviesis leido apskaičiuoti planetos skleidžiamą šviesą ir jos temperatūrą.
Tranzitai pasirodė esą nesimetriški – žvaigždė pritemdavo truputį tolygiau, o į pradinį šviesį grįždavo staigiau. Tokį netolygumą galima paaiškinti, jei žvaigždė labai greitai sukasi aplink savo ašį ir išsipučia ties pusiauju. Tada pusiaujas yra kiek šaltesnis ir blausesnis, todėl planetos tranzitas ties juo yra mažiau ryškus.
Modeliuodami tranzito geometriją tyrėjai priėjo išvados, kad planetos orbita beveik statmena žvaigždės sukimosi ašiai. Taigi planetos istorija buvo audringa – kadaise ji buvo išmušta iš pradinės orbitos į dabartinę.
Tyrimo rezultatai yra patalpinti į publikavimui rengiamų darbų duomenų bazę „arXiv“.