Naujieji lęšiai leistų jų savininkams skaityti tekstus, el. laiškus ar naudotis išplėstinės realybės paslaugomis, rašo BBC.
JAV Vašingtono universiteto mokslininkai teigia, kad pirmieji bandymai parodė, kad technologija yra saugi ir įgyvendinama.
Tačiau dar liko neišspręstų klausimų, pvz., kaip įrenginiui būtų tiekiama elektros energija.
Šiuo metu bandomas įrenginio prototipas veikia tik tuo atveju, kai už kelių centimetrų yra energijos šaltinis, teikiantis elektrą belaidžiu būdu, o lęšio mikroschema gali valdyti tik vieną šviesos diodą.
Tačiau mokslininkai įsitikinę, kad ateityje šie lęšiai gali sukelti tikrą revoliuciją.
Jie teigia įveikę pagrindinę kliūtį – priversti žmogaus akį susifokusuoti ties vaizdu, kuris projektuojamas lęšio paviršiuje. Įprastai ryškus vaizdas matomas tik tuo atveju, kai objektas yra bent už kelių centimetrų nuo akies, tačiau mokslininkams pavyko pritaikyti lęšius taip, kad juose rodomas vaizdas būtų ryškus.
„Mūsų artimiausias tikslas yra šiuose lęšiuose parodyti tam tikrą tekstą“, – teigia mokslininkų komandai vadovaujantis profesorius Babakas Pravizas.
Mokslininkai įsitikinę, kad lęšis gali būti papildytas šimtais diodų, kurie galėtų projektuoti įvairius vaizdus. Pvz., tokius lęšius dėvintys vairuotojai galėtų tiesiai prieš akis matyti automobilio greitį ir nuorodas, kuriuo keliu reikia važiuoti. Ši technologija gali sukelti tikrą revoliuciją žaidimų, medicinos, kompiuterijos ir kitose pramonėse.