„The World of Tanks Miniatures“ žaidimo apžvalga

O kas jei vietoje to, kad vaikytum pikselius ekrane, tu stumdytum tikrus mažyčius plastikinius tankus? O jei „World of Tanks“ būtų labiau strateginis žaidimas nei šaudyklė? Į šiuos ir kitus neužduotus klausimus atsako pirmasis „The World of Tanks Miniatures Game“ produktas „Starter Box“!
„The World of Tanks Miniatures“
„The World of Tanks Miniatures“

Spėdamas, kad ši apžvalga gali patraukti, šiaip stalo žaidimų nežaidžiančių, bet „World of Tanks“ dievinančių dėdžių dėmesį, savo apžvalgą pradėsiu nuo elementaraus paaiškinimo: stalo miniatiūrų karo žaidimai yra atskiras žaidimų žanras, su stalo žaidimais bendro turintis tik stalą. Gera analogija šiam žanrui yra šachmatai: yra dvi armijos, sudarytos iš skirtingas galias ir judėjimo ypatumus turinčių kareivių, yra apibrėžti žaidėjų ėjimai, ir panašiai. Tik šiuo atveju yra nesuskaičiuojama galybė šachmatų versijų, su skirtingomis armijomis, figūrėlėmis, žaidėjų ėjimais, lentomis, ir taip toliau.

„The World of Tanks Miniatures Game“ yra labai supaprastinta šio žanro žaidimų versija, skirta 2-4 žmonių kompanijai ir sužaidžiama per pusvalandį. Techniškai partija galėtų trukti ir ilgiau, o žaidėjų būt daugiau, tačiau „Starter Box“ tėra keturi tankai. Kiekvienam iš šių tankų tenka po profilio kortelę, kuri nurodo kiek kauliukų tankas ridena puldamas ar gindamasis, kiek gali pajudėti ėjimo metu, iniciatyvos rodiklį, sveikatos taškų žymą… žodžių, kaip miniatiūrinė (cha!) strateginio žaidimo dalinio kopija, tik vietoje kompiuterio, taisyklių paisai ir figurėles stumdai tu.

Kaip žaisti?

„The World of Tanks Miniatures Game“ ėjimas yra suskirstytas į keletą fazių. Visų pirma žaidėjai ridena, kad nuspręstų, kuris turi „advantage“ – užima pranašesnę poziciją. Tada vyksta tankų judėjimas. Tankai judinami pagal iniciatyvą – nuo žemiausios ligi aukščiausios. Iniciatyvoms sutampant, „advantage“ turintis žaidėjas laimi.

„The World of Tanks Miniatures“
„The World of Tanks Miniatures“

Judama stumiant tanką pagal žaidimo liniuotę – šios galas dedamas prie tanko, tada liniuotė nukreipiama į norimą pusę, o tankas gali judėti kiek nori ir kaip nori, kad tik sustotų liesdamas liniuotę. Tą padaryti jis gali kelis kartus, priklausomai nuo to, kas rašoma jo kortelėje.

Pajudėjus vyksta šaudymas. „The World of Tanks Miniatures Game“ šaudoma pagal iniciatyvą – šį kartą nuo aukščiausios iki žemiausios. Vadinas, aukštos iniciatyvos tankas juda vėliau, ir tai leidžia jam reaguoti į lėtesnio tanko veiksmus. Tačiau šaudymo fazėje jis šauna pirmas – nes čia jau nėra į ką ir kaip reaguoti (sprogimas priešui pataikius nesiskaito). Šaudamas tankas ridena keturis kauliukus (visi startiniai tankai turi tą pačią šaudymo galią) ir renka pataikymo ir kritinio pataikymo simbolius.

Tada oponentas į kurio tanką šaudoma surenka gynybos kauliukų saują, kurios dydis gali būti nuo vieno (už paties tanko šarvus) iki šešių (sudėjus tai, kiek šaudęs tankas ir jo taikinys judėjo ėjimo metu, priedangą ir panašiai, tačiau šeši yra limitas). Ridename ir tikimės išmest tiek pat pataikymų ir kritinių pataikymų kaip priešas. Bent vienu mažiau, ir prarasime sveikatos tašką. O jei neišvengsime kritinio pataikymo, tai dar ir kortelę teks traukt. O ten ne tik žala, bet ir tokie efektai, kaip numuštas vikšras, sužalotas komandos narys ir panašiai.

Tiesa, kai kuriuos efektus galima pataisyti ridenant kauliuką paskutinėje fazėje. O tada vėl trūkt už vadžių, vėl iš pradžių. Taip vyksta tol, kol vienas žaidėjas praranda visas savo pajėgas.

Ar tiek ir yra tame „The World of Tanks Miniatures Game“? O, ne! Kiekvienas, kuris žaidė „World of Tanks“ žino, kad tankus galima prikrauti visokių labai brangių niekučių. O kiek jų galima prikabinti plastikiniam tankui? Viskas priklauso nuo to, kokį taškų limitą šiai kovai sutarė naudoti žaidėjai. Jei žaidėjai sulygo žaisti 50 taškų mačą, tai kiekvienas gali išleisti savo tankui 50 taškų. Tarkime tu, kaip ir dauguma istorinių žaidimų fanų, jauti patologinį prielankumą Trečiajam Reichui. „Starter Box“ esantis Panzer IV Ausf. H kaštuoja 37 taškus. Tau lieka 13 taškų, tad juos galima išleisti kamufliažui, nupirkti įgulai šokolado, ir panašiai.

Tuo tarpu žaidėjas pasirinkęs T-34 už tanką paklos 40 taškų. Kodėl? Nes jo tankas nors ir turi mažiau įgulos (keturis vietoje penkių), bet jis gali judėti tris kartus (fricas tik du) ir turi aukštesnę iniciatyvą. Tik reikia pastebėti, kad perkant tankų patobulinimus, privalumai nesisumuoja. Tad jei pirkai tanko vamzdžio ištiesinimą ir žiurkių išvarymą iš bokštelio, kurie atitinkamai duoda +1 ir +2 prie šaudymo, gausi tik tą +2.

Martynas Klimas/„The World of Tanks Miniatures“ žaidimas
Martynas Klimas/„The World of Tanks Miniatures“ žaidimas

Taip žaidimas balansuojamas ir žaidžiant didesnius mūšius (žodžiu, du prieš du).

Kadangi čia yra antro geriausio pasaulyje daugelio žaidėjų tankų žaidimo stalo versija, tai kartu važinėti gali kokių tik nori šalių tankai. Kažkaip vienoje kovojančioje pusėje atsidūrė britų Cromwell ir sovietų T-34? Taip jau ir bus! Skirtumas tik tas, kad kai kurie patobulinimai yra prieinami tik kai kurioms šalims.

Ir dar… „Starter Box“ demonstruoja, kaip su patobulinimais galima tanką paversti į visai kitokį žverį. Pavyzdžiui, tą patį Panzer IV galima padabinti grožiu taip, kad jo lėtumas taps nebesvarbus – nes jo šaudymo ir gynybos patobulinimai jį sustiprins būtent tada, kai jis stovi vietoje. Ir jei jų dėka šaudymo fazės metų jo ir T-34 iniciatyvos rodikliai sutaps, tai dėl to „advantage“ rodiklis taps dar svarbesniu.

O apskritai, jei susigundėte, patarčiau žaisti 2 prieš 2. Visų pirma, nes valdydami vieną tanką neišbandysite įdomių taktikų, o žaidimas tikrai atsiskleidžia, kai du žmonės valdo po du tankus. Taip testavimo metu mano Panzer/Cromwell komanda ir laimėjo – Panzer šaudė iš tolo, o Cromwell privažiavo arti (-1 gynybos kauliukas) ir šovė T-34 į šoną (-1 kauliukas). Su vienu tanku ir striuka, ir žaismas daugiau priklauso nuo sėkmės, nei nuo taktikos.

„The World of Tanks Miniatures“ žaidimas
„The World of Tanks Miniatures“ žaidimas

Tiesa, tankas tankui nelygu. „World of Tanks“ matytos klasės lieka ir šiame žaidime, nors dėžutėje yra tik vidutiniai tankai (kurie šaudymo metu gali perridenti vieną „tuščią“ kauliuką). Pirmojoje išplėtimo bangoje dar bus ir tankų medžiotojų/savaeigių pabūklų (Stug III, SU-100), ir lengvųjų tankų (britų Valentine, kurį lengvuoju galima vadint tik visą savaitgalį šniojus politūrą). Kažkada bus artilerijos, kurios privalumas – gebėjimas šaudyti neturint tiesioginės matymo linijos.

Ir kokie tai čia monai? Tas video keturių metų senumo! Ar tai čia autorius kietas, ar jis keliauja laiku? „Taip“ į pirmą klausimą, „ne“ į antrą. Tiesiog „The World of Tanks Miniatures Game“ yra beveik tiesioginė senesnio žaidimo „Tanks!“ adaptacija. Tie patys leidėjai „Gale Force 9“, beveik tos pačios taisyklės (tautinius tankų bruožus pakeitė klasių bruožai, plius greitis atsirado kaip atskiras rodiklis), tik daug geresnis pristatymas.

Žaidžiant originalųjį „Tanks!“ man labiausiai nepatiko prastos kokybės kortelės smailiais kampais. „Starter box“ kortelės ir gerai išpjautos, ir gražiau sumodeliuotos (matyt, patys „Wargaming.net“ padėjo, nes GF9 svetainė vis dar prieštvaninė).

Bet kiekvienam skaitytojui, kuris tik šiame straipsnyje pirmą kartą tame pačiame tekste perskaitė žodžius „stalo“, „miniatūrų“ ir „žaidimas“, svarbiau kas kitą: „World of Tanks“ versijoje tankai ne tik surinkti, bet ir nudažyti. Spėju, tai yra tie patys „Battlefront“ (gaminantys geriausias pasaulyje 15mm skalės Antrojo pasaulinio karo miniatūras) tankiukai kaip ir Tanks!, tik šį kartą jau iškarpyti iš rėmo, suklijuoti, ir nupurkšti reikiamais dažais. Ką bepasakysi – ir žaidėjui daug lengviau įsitraukt į žaidimą, ir atrodo geriau!

Atsisveikinimui šventvagiška mintis, bet „World of Tanks Miniature Game“ yra geresnis žaidimas tiek už savo kompiuterinį analogą (šiuose namuose mes visi „War Thunder“ puristai), tiek už savo pirmtaką. Turint minty, kad „World of Tanks“ krautuvėlėje dėžutė tekainuoja €39,99, visai neblogas sprendimas, ypač vėl ir vėl prisimenant, kokie kokybiški čia tankiukai. O taip susipažinus su visiškai naujo žaidimų žanro egzistencija gali pradėt galvot, ar nebūtų galima prie tankų dar ir pėstininkų pridėti...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis