Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Trimatė Paukščių Tako vizualizacija: apsilankykite 100 tūkst. kaimyninių žvaigždžių

Jau seniai svajojate ne vien tekstu, bet ir vizualiai susipažinti su artimiausiomis Saulei žvaigždėmis? Kur jos, kaip atrodo, kuo pasižymi, kaip išsidėsčiusios erdvėje... Ar 100 tūkst. kaimyninių žvaigždžių pakaks?
Paukščių takas yra tik dalis to grožio kurį dažnai mums tenka patirti miegant po atviru dangumi.
Paukščių takas / Karolio ir Evelinos nuotr.

Bendrovė „Google“, panaudodama NASA ir ESA archyvus, suteikia galimybę tyrinėti kosminę kaimynystę – taip, kaip esame pratę daryti „Google Earth“. Kelionei į artimiausias žvaigždes pakaks kompiuterio, pelės ir „Chrome“ naršyklės.

Išbandyti programą ir pradėti pažintį su 100 tūkst. Saulės kaimynių galite spustelėję šią nuorodą.

Jei sudomino kuri nors žvaigždė, pakanka pele spustelėti ant jos ir programa pateiks bazinę informaciją. Nors programoje įvesti NASA ir ESA duomenys, savaime suprantama, kad dauguma žvaigždžių atvaizdų yra dailininkų ir dizainerių sukurtos imitacijos – tokių galingų teleskopų dar neturime.

Iš pradžių rekomenduojama pradėti nuo pažintinio turo („Take the Tour“), siūlomo viršutiniame kairiame ekrano kamputyje. Taip bus patogiau susipažinti su stulbinamais kosmoso masteliais (vien Orto debesies spindulys siekia apie 1 šviesmetį). Vėliau galėsite artimiausių žvaigždžių kaimynystėje naršyti ir savarankiškai. Tiesa, pasiklysti – labai nesunku.

Pradėjus naršyti savarankiškai, ekrano centre matysis mūsų Saulė. Pradėjus nuo jos tolti, po kurio laiko pasimatys ir planetų orbitos, paskui – Orto debesies erdvės, galiausiai – ir pirmosios kaimyninės žvaigždės. Kelionę po žvaigždes gali lydėti kosminė Samo Hulicko muzika, bet jei ji trukdo, ją galima išjungti.

Bene labiausiai pribloškiantis (ir navigacine prasme pavojingiausias dalykas) – trimatė erdvė, kuri yra neįsivaizduojamai didžiulė.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Google+“ ir „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai