Kalifronijoje veikiančios „Organovo“ kompanijos pagamintų kepenų skersmuo tesiekia 4 milimetrus, o gylis – vos pusę milimetro. Tačiau nepaisant tokių nedidelių išmatavimų, šios kepenys gali atlikti didžiąją dalį įprasto dydžio organui būdingų funkcijų, į kurias įeina kraujo filtravimas bei homeostazei reikalingų proteinų gamyba. Šis mažytis biologinis organo modelis buvo pagamintas trimačiu spausdintuvu.
Spausdintuvas kepenų audinį sukūrė viena po kitos sluoksniuodamas dvi pagrindines kepenų audinį sudarančių ląstelių rūšis. Proceso metu į suformuotą organą taip pat buvo įsodintos kraujagyslių ląstelės, iš kurių suformuoti kanalai. Pastaraisiais kepenų audinys aprūpinamas maistingomis medžiagomis ir deguonimi.
Šis miniatiūrinis mokslininkų gaminys gyvastingas gali išlikti penkias ar daugiau dienų, kai tuo tarpu iš vieno ar dviejų sluoksnių suformuoti dvimačiai kepenų bandiniai gyvastį palaiko iki dvejų dienų.
Bendrovės mokslininkų, atlikusių šį eksperimentą galutinis tikslas yra sukurti žmogaus dydžio kepenų struktūras, kurios būtų tinkamos transplantacijai. Didžiausia kliūtis trukdanti pasiekti šį tikslą yra kol kas nepažangus technologinis gamybos procesas, kuris negali išspausdinti visaverčio tankiai išsišakojusių kraujagyslių tinklo būtino organo maitinimui.
Žemiau pateiktame vaizdo įraše yra demonstruojamas organo gamybos procesas: