Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Turkijos kariuomenė pirmoji pasaulyje pradės naudoti kulkosvaidžiais ginkluotus dronus

Besibaigiant 2019-iems metams, Turkija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, įsigijusia karinės paskirties sraigtinį bepilotį orlaivį, aprūpintą kulkosvaidžiu.
Kulkosvaidžiu ginkluotas bepilotis orlaivis „Songar“
Kulkosvaidžiu ginkluotas bepilotis orlaivis „Songar“ / Stopkadras

Dronas, vadinamas „Songar“, gali gabenti kulkosvaidį su nutaikymo sistema ir 200 šovinių talpos dėtuvę.

Pabrėžiama, kad „Songar“ dronas yra pakankamai tikslus: šaudant iš 200 metrų atstumo kiekviena kulka gali pasiekti žmogaus dydžio taikinį. Taiklumas jau dabar stebėtinas, bet tvirtinama, kad jį galima dar labiau padidinti - į žmogaus dydžio taikinį kulkos galėtų tiksliai lėkti ir iš 400 metrų atstumo.

„Songar“ droną sukūrė Turkijos elektronikos kompanija „Asisguard“. Gamintojo teigimu, žmogus šį droną gali valdyti būdamas nuo jo iki 10 km atstumu.

Vos vienu valdymo įrenginiu vienu metu galima valdyti 3 atskirus „Songar“ dronus, atlikti misijas dienos bei nakties metu, peržiūrėti dronų fiksuojamą vaizdą ir spręsti – kada šaudyti.

Kompaniją droną aprūpino dviem sistemomis, kurios leidžia maksimaliai sumažinti neigiamą vėjo poveikį, šaudymo metu atsirandančią atatranką ir užtikrinti itin didelį ginklo valdymo tikslumą.

VIDEO: Turkish Made Drone Becomes Flying Machine Gun "SONGAR"

Reikia pripažinti, kad „Songar“ nėra pirmasis dronas su kulkosvaidžiu, ir akivaizdu, jog tokie dronai yra skirti būtent kariuomenėms. Karys gali užpulti priešą būdamas ganėtinai toli nuo jo ir taip apsaugoti save.

Tačiau atsirandant vis didesniam ginkluotų bepiločių orlaivių asortimentui, atrodo, tik laiko klausimas, kol karinių tyrimų laboratorijos nuspręs kurti skraidykles, gebančias veikti ir be žmogaus įsikišimo. Ir, tiesą sakant, taip jau daroma.

Štai Kinija visai neseniai pradėjo į Artimuosius Rytus eksportuoti savarankiškai veikiančius dronus-žudikus.

Tad nors šiems „Songar“ dronams vis dar reikės operatoriaus, yra tikimybė, kad kiti ginkluoti dronai, kuriais savo arsenalą papildys Turkija, bus autonominiai. Ir tai skamba dar baisiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?