„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Tyrimas: aplinkos būkle patenkinti vos 2 proc. Lietuvos jaunimo

Technologijų bendrovė „Samsung“ šiemet Baltijos šalyse atliko tyrimą, skirtą išsiaiškinti, kaip žmogaus poveikį aplinkai vertina jaunimas. Apklausos rezultatai ir džiugina, ir neramina: nors jaunimas prisijaukina vis daugiau tvarių įpročių, tačiau tuo pačiu metu yra ir pakankamai pesimistiškai nusiteikęs dėl grėsmių aplinkai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Tvarumas
Tvarumas / 123RF.com nuotr.

„Šia apklausa norėjome išsiaiškinti, kaip žmogaus poveikį aplinkai supranta ateities talentai“, – teigia programos „Solve for Tomorrow“ vadovė Baltijos šalyse Eglė Tamelytė.

Aplinkos būklė ateityje – kelianti nerimą

Išgirdę klausimą, kokia yra dabartinė juos supančios aplinkos būklė, daugiau nei trečdalis – 35 proc. – respondentų atsakė, kad nors šiuo metu kritinių problemų nėra, tačiau jų atsiras, jei nepradėsime veikti dabar. Tačiau 30 proc. apklaustųjų taip pat tiki, kad visiems susitelkus, aplinką galima apsaugoti.

Būsimas aplinkos problemas Lietuvos jaunuoliai labiausiai sieja su prasta vyriausybės vykdoma politika (18 proc.), pasauliniu atšilimu bei jūros lygio kilimu (16 proc.), maisto švaistymu (15 proc.) ir oro tarša (11 proc.).

Tačiau tarp apklaustųjų gaji ir nuomonė, kad atsakomybė už tvaresnį pasaulį atitenka kiekvienam žmogui ir jo veiksmams – taip mano net 58 proc. Lietuvos jaunuolių. Todėl daugiau nei pusė respondentų į kasdienius vartojimo įpročius atkreipia vis daugiau dėmesio.

Kiekvieną dieną tvaresnio rytojaus link

Lietuvos jaunimas, vis labiau besidomintis tvaresniu gyvenimo būdu, beveik vienbalsiai aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą sieja su atliekų rūšiavimu arba perdirbimu (79 proc.). Kiti jaunuolių propaguojami įpročiai tvaresniam rytojui: žaliųjų miesto plotų ir laukinių vietovių saugojimas (58 proc.), apsipirkimas iš antrų rankų ir antrinių žaliavų naudojimas (56 proc.) bei sunaudojamo elektros kiekio sumažinimas (54 proc.).

Visgi tam, kad būtų lengviau įgyvendinti tvarius pasirinkimus, būtinas ir verslų bei organizacijų palaikymas. Net du trečdaliai lietuvių džiaugiasi, kad juos supanti bendruomenė ragina gyventi tvariau.

Deja, tačiau didžiausiu iššūkiu, atitolinančiu nuo aplinkai draugiškesnių sprendimų priėmimo, jaunimas įvardija pinigų trūkumą – net 60 proc. apklaustųjų teigia, kad tvarūs pasirinkimai vis dar yra brangesni.

Apklausą 2022 m. rugpjūtį atliko „Samsung Electronic Baltics“, bendradarbiaudama su tyrimų agentūra „Norstat“. Apklausoje dalyvavo 15–25 metų amžiaus respondentai: Lietuvoje – 250, Latvijoje – 250, Estijoje – 250.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“