Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tyrimas: kompiuterinių žaidimų nevengia ir senjorai

Kompiuterinius žaidimus Lietuvoje žaidžia maždaug trečdalis šalies gyventojų, o šia pramoga nevengia mėgautis ir vyresnio amžiaus žmonės, rodo didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių telekomunikacijų bendrovės „TeliaSonera“ atlikto „Tendencijų tyrimo“ („Trend Report“) duomenys.
Kompiuteris
Kompiuteris / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 2 Tyrimas Kompiuteris

Tyrimo duomenimis, daugiau nei 29 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų skiria dalį laisvalaikio žaisdami žaidimus internetu, su draugais ar vieni. Gerokai dažniau tai daro vyrai – maždaug 38 proc. apklaustųjų. Tarp moterų yra 21,5 proc. kompiuterinių žaidimų mėgėjų.

Aktyviausi iš apklaustųjų yra 18-25 metų amžiaus jaunuoliai – žaidimus žaidžia beveik 60 proc. jų. Tačiau prisėsti prie kompiuterio ir tokiu būdu leisti laisvalaikį yra linkę ir kiek daugiau nei penktadalis 36-50 metų amžiaus apklaustųjų bei 17 procentų 51-64 metų amžiaus tyrimo dalyvių. Apklausos duomenimis, kompiuteriniais žaidimais Lietuvoje mėgaujasi ir 7,6 proc. vyresnių nei 65-erių metų žmonių.

„Tendencijų tyrimo“ duomenimis, populiariausi šalyje yra individualūs žaidimai – juos renkasi 56,1 proc. kompiuterinių pramogų gerbėjų. Nedaug nuo jų atsilieka bendruomeniniai, internetu žaidžiami žaidimai – pastaruosius renkasi 31,1 proc. apklaustųjų.

Itin didelis „tinklinių“ žaidimų populiarumas pastebimas tarp vyrų – juos renkasi daugiau nei 39 proc. stipriosios lyties atstovų ir tik maždaug 19 proc. apklaustų moterų.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų