Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tyrimas patvirtino, kad kompiuteriniai žaidimai skatina jaunimą elgtis agresyviai

Pagaliau patvirtinta, kad kompiuteriniai žaidimai su smurto scenomis iš tiesų turi neigiamos įtakos augančios kartos psichikai ir elgesiui. Jei anksčiau tokie teiginiai buvo neigiami ar laikyti diskutuotinais, tai dabar, panašu, jie neturėtų kelti abejonių.
Kompiuteriniai žaidimai
Kompiuteriniai žaidimai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kanadoje esančio Broko universiteto mokslininkai ketverius metus atidžiai tyrinėjo grupę, kurią sudarė pusantro tūkstančio mokyklinio amžiaus paauglių (pradedant 14–15 metų ir baigiant 17–18 metų mokiniais).

Paauglių stebėjimo rezultatai nedžiugina: tie jaunuoliai, kurie reguliariai žaidė žaidimus su smurto scenomis, nuolat buvo tvirtai įsitikinę, jog agresija kitų atžvilgiu – visai adekvatus bet kurio konflikto sprendimas, o kartu ir logiška išeitis, realizuojant savo pyktį. Beje, merginoms smurtiniai žaidimai turėjo tokią pat neigiamą įtaką, kaip ir vaikinams.

Visa tai pasireiškia netgi buitiniame lygmenyje – pavyzdžiui, buvo pažymėta, kad kovinių žaidimų gerbėjai ilgainiui vis mieliau stumdo ir muša tuos, kurie atsitiktinai jiems užmina ant kojos arba praeidami netyčia užkabina.

Projekto vyriausioji vadovė profesorė Teena Willoughby pareiškė: „Šis tyrimas – pirmas, aiškiai nurodantis ryšį tarp žaidimų su smurtu ir pastebimu agresyvaus charakterio vystymosi. Tai – svarbūs ir kartu nerimą keliantys rezultatai, atsižvelgiant į tai, kiek daug laiko dauguma paauglių praleidžia žaisdami tokio pobūdžio žaidimus.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?