„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 11 12 /2023 11 13

Ukrainoje naudojami nauji savadarbiai prieštankiniai šaudmenys „Motiv-3M“: kokios jų galimybės

Per Avdijivkos puolimą Ukrainoje rusų pajėgos naudojo kasetinius artilerijos sviedinius su „Motiv-3M“ prieštankiniais šaudmenimis, kurie pasižymi nepriklausomu individualiu nukreipimu, rašo leidinys „Defence Express“.
Rusijos karys Vakarų karinės apygardos pratybose
Rusijos karys / „Wikimedia Commons“ nuotr.

Kelios rusų žiniasklaidos priemonės patvirtino šį teiginį, remdamosis vaizdo įrašu, kuriame neva matyti, kaip naudojami „Motiv-3M“ pabūklai, dar žinomi kaip SPBE-D.

Nors vaizdo įrašo autentiškumo ir vietos patikrinti nepavyko, manoma, kad tikimybė, jog Rusijos pajėgos naudoja „Motiv-3M“, yra galima.

Šie pabūklai paprastai naudojami „Smerch MLRS“ kasetinėse raketose 9M55K1 ir modifikuotose „Tornado-S MLRS“ raketose 9M544. Juos taip pat galima integruoti į RBK-500 kasetines bombas, todėl spėjama, kad jos bus naujosios sparnuotosios bombos pabūklų inventoriaus dalis.

Atvirųjų šaltinių nuotrauka/„Motiv-3M“ pabūklas
Atvirųjų šaltinių nuotrauka/„Motiv-3M“ pabūklas

„Motiv-3M“ veikimo principas yra toks: virš priešo šarvuotųjų transporto priemonių koncentracijos atsiveria submunicijos užtaisas, išlaisvinantis elementus, kurie nusileidžia parašiutais ir aktyvuoja infraraudonųjų spindulių jutiklius taikiniams nustatyti. Tuomet kiekvienas submunitionas paleidžia EFP kovinę galvutę – iš esmės metalinę plokštelę, kurią koncentruota sprogstamoji energija suformuoja į didelio greičio šliužo formos sviedinį, perveriantį priešo šarvus.

Tokios metalinės kulkos gali judėti kelių kilometrų per sekundę greičiu, tai paaiškina charakteringų „ugnies stulpų“ atsiradimą vaizdo įraše. Smogus į mažiau apsaugotą taikinių vrišutinę pusę, sėkmingo sunaikinimo tikimybė yra didelė.

Atvirųjų šaltinių nuotrauka/SMArt 155 vidus ir metalinė kulka, kurią sudaro sprogstamasis užtaisas
Atvirųjų šaltinių nuotrauka/SMArt 155 vidus ir metalinė kulka, kurią sudaro sprogstamasis užtaisas

Kartu šie pabūklai nėra koks nors unikalus rusų kūrinys. Ukrainos ginkluotosios pajėgos aktyviai naudoja artilerijos pabūklus „SMArt 155“ ir „Bonus“, kurie veikia panašiai.

Verta paminėti, kad „Motiv-3M“, kaip ir bet kurių kitų savadarbių šaudmenų, naudojimas rusų pajėgose yra pavienis, o vaizdo įrašas, tiesą sakant, yra pirmasis vizualiai patvirtintas atvejis. Tai reiškia, kad Rusija į Avdijivkos puolimą investavo ne tik daugybę gyvosios jėgos ir įrangos, bet ir itin deficitines raketų sistemas „Smerch“ ir (arba) „Tornado-S“ su dar labiau deficitinio tipo šaudmenimis.

Raketos „Smerch“ 9M55K1 deklaruojamas atakos nuotolis yra iki 70 km, o raketos „Tornado-S“ 9M544, turinčios tą patį užtaisą, gali pasiekti iki 120 km atstumą, todėl jos yra sudėtingi taikiniai Ukrainos priešraketinei kovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų