Sutartį dėl valstybės debesijos paslaugų diegimo ir integravimo minėtos įmonės su Informacinės visuomenės plėtros komitetu pasirašė balandžio 15 d.
„Telia“ už 930 tūkst. eurų (be PVM) įsipareigojo per tris mėnesius įdiegti valstybės debesijos infrastruktūrą, kurią sudarys du duomenų centrai, per 70 fizinių serverių ir kita techninė bei programinė įranga. IVPK pasilieka galimybę terminą pratęsti 6 mėnesių laikotarpiui.
„Valstybės debesijos infrastruktūrai naudosime naujausias technologijas, kurios ir ateityje leis lengvai integruotis su tarptautiniais debesijos sprendimais bei užtikrins operatyvią platformos plėtrą. Privataus verslo operatyvumo principai, kompetencijos ir sukaupta patirtis leis valstybei sumažinti savo IT ūkio valdymo išlaidas“, – sako „Telia“ verslo klientų vadovas Danielis Karpovičius.
Atsisakius mažų, nusidėvėjusių, žemo energetinio efektyvumo duomenų centrų, Lietuvos žmonėms ir viešajam sektoriui bus galima teikti efektyvesnes, patikimesnes, saugesnes ir aukštesnės kokybės IT paslaugas. Taip pat bus taupomi mokesčių mokėtojų pinigai, kadangi valstybės institucijoms nebereikės atskirai investuoti į pasenusios įrangos atnaujinimą ir palaikymą.
Viešojo sektoriaus migraciją į naująją infrastruktūrą IVPK tikisi pradėti dar šiais metais.
Praėjusiais metais „Telia“ suprojektavo valstybės debesijos paslaugų IT infrastruktūros architektūrą. Atliekant šiuos darbus atsižvelgta į skirtingus organizacijų ir įstaigų poreikius, duomenų jautrumą, patikimumą ir jų kiekį. Valstybės debesijos platformoje planuojama saugoti petabaitus duomenų, o rezervinio duomenų kopijavimo srautai sieks šimtus terabaitų per valandą.
Šiuo metu „Telia“ Lietuvoje valdo 6 duomenų centrus ir turi gerai išvystytą debesijos, IT paslaugų ir ryšių infrastruktūrą.