Žvelgiate į „supermėnulį“ ir jūs? Pasidalinkite savo nuotrauka – siųskite ikrauk@15min.lt ir ieškokite savo nuotraukos portale. Nežinote, kaip geriau įamžinti pilnatį? Skaitykite ekspertų patarimus čia.
Sekmadienio dieną žvilgtelti į įspūdingą vaizdą kitu kampu leido Rusijos kosmonauto nuotraukos – jis „supermėnulį“ nufotografo iš Tarptautinės kosminės stoties.
Šių metų liepą, rugpjūtį ir rugsėjį Mėnulio pilnatis sutaps su tuo metu, kai Žemės palydovas bus labiausiai priartėjęs prie Mūsų planetos – perigėjuje arba perihelyje. Šio reginio metu Mėnulis danguje bus ypatingai ryškus ir didelis, todėl šis įvykis vadinamas „Supermėnulio“ pasirodymu.
Perigėjuje esantis Mėnulis yra 30 proc. didesnis ir 14 proc. ryškesnis nei per kitas pilnatis. Šis skirtumas plika akimi beveik nepastebimas, tačiau rugpjūčio „supermėnulis“ kiek kitoks: tą valandą, kai bus Mėnulio pilnatis, Mėnulis pasieks arčiausią įmanomą tašką nuo Žemės.
Skirtingai nei Saulės užtemimai ir kiti dangaus įvykiai, „supermėnulis“ pasirodo kas trylika mėnesių ir aštuoniolika dienų, teigia Geoffas Chesteris, Jungtinių Valstijų karinių jūrų laivyno observatorijos atstovas. Tačiau mėnulio padidėjimas ne visada pastebimas – dažniausiai dėl didelio debesuotumo ir prasto oro sąlygų.