„Mobiliosios programėlės padeda išspręsti kai kuriuos mergvakarių ir bernvakarių organizavimo galvosūkius. Jos kaip papildomas šventės organizatorius, padedantis tiek techniniais, tiek kūrybiniais klausimais. Programėlės leidžia planuoti ir gali atlikti už jus tam tikrus darbus: nuo kvietimų kūrimo ir žaidimų šventei, iki lengvo biudžeto planavimo ir priminimų dėl neatliktų darbų“, – sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė.
Išsiųskite originalius kvietimus
Išskirtiniai kvietimai dažniausiai yra viena svarbiausių šventės dalių. Šiandien išmaniosios programėlės leidžia nemokamai sukurti virtualius kvietimus, kuriuos galėsite lengvai personalizuoti keisdami spalvas, animacijas ir t.t.
„Programėle „Paperless Post“ („Android“ ir „iOS“) suteikia platų kvietimų į vakarėlį šablonų pasirinkimą. Jums tereikės įterpti šventės kaltininkės ar kaltininko nuotrauką bei pasirinkti norimas judančias animacijas, linksmus paveikslėlius. Pridėjus reikiamą informaciją ir norimą kvietimo tekstą, programėlėje galėsite lengvai išsiųsti kvietimus, o vėliau matyti, kas dalyvaus šventėje, susirašinėti su vakarėlio dalyviais“, – pasakoja „Bitės Profė“.
Nepamirškite svarbių detalių
Įprastai mergvakario ar bernvakario šventė organizuojama keleto draugų, tad susitarti ir nepamiršti svarbių darbų gali būti rimtas iššūkis. Lengviau darbais išsidalinti padės užduočių planavimo programėlės, kurioje galėsite sekti vieni kitų atliktus ir likusius darbus.
„Dauguma lietuvių naudoja „Google“ paskyras, todėl visiems efektyviausia vieta pasiskirstyti užduotis yra programėlė „Google Tasks“ („Android“ ir „iOS“). Čia galite sugrupuoti, ką kiekvienas turite atlikti arba planuoti užduotis pagal atskiras šventės sritis – maistą, pramogas, dekoracijas. Didelis privalumas, jog priminimai itin patogiai sinchronizuojasi su „Google“ kalendoriumi, tad būsite tikri, kad tikrai nieko nepraleisite. Kaip alternatyvią programėlę galite naudoti „Any.do“ („Android“ ir „iOS“), kuri taip pat integruojasi su „Google“ paskyra“, – pataria išmaniųjų įrenginių ekspertė.
Nelikite skolingi
Bernvakarių ir mergvakarių organizatoriai skirstosi ne tik užduotimis, bet ir išlaidomis, kurias norime lengvai išskaidyti į lygias dalis. Kad netektų biudžeto planuoti palinkus prie skaičiuotuvo, atsisiųskite finansų planavimo programėlę „Splitwise“ („Android“ ir „iOS“). Joje lengviau atseksite, kas mokėjote už maistą, o kas už gėrimus ar pramogas.
„Naudodami šią programėlę su visais vakarėlio dalyviais lengvai susijungsite į vieną grupę ir galėsite patogiai planuoti išlaidas. Atlikus mokėjimą, jį turėsite suvesti – pažymėti, ką ir už kiek pirkote, kas už viską mokėjo ir kiek žmonių sąskaitą turi pasidalinti. Tai padarius, matysite, kam ir kiek esate skolingas. Skaičiavimai įvyks automatiškai, jums papildomai skaičiuoti nebereikės“, – pažymi L. Štrafėlaitė.
Nereikės prašyti atsiųsti nuotraukų
Per kiekvieną mergvakarį ar bernvakarį žmonės įamžina daugybę akimirkų. Persiunčiant fotografijas per įprastas susirašinėjimo programėles jų kokybė suprastėja, kartais jos pasimeta siunčiamos el. laiškais, todėl visiems naudingiausia saugoti nuotraukas ir vaizdo įrašus vienoje vietoje.
„Per programėlę „Eversnap“ („Android“ ir „iOS“) sukurkite šventės įvykį ir pakvieskite dalyvius prisijungti per jų telefonų numerius arba el. paštų adresus. Vos kažkam iš jūsų nufotografavus ar nufilmavus vaizdo įrašą per šią programėlę, visus failus kaipmat galės matyti bei atsisiųsti kiekvienas turintis prieigą. Itin svarbu, kad „Eversnap“ nesumažina nuotraukų kokybės, leidžia kurti albumus“, – tvirtina ekspertė.
Nustebinkite drąsiu žaidimu
Dar daugiau juoko mergvakaryje arba bernvakaryje gali sukelti suaugusiems skirtas žaidimas „Never Have I Ever“ („Android“ ir „iOS“). Jame visiems reikės atsakinėti į provokuojančius, gluminančius, o kartais net ir šokiruojančius klausimus įvairiomis temomis – nuo vaikystės iki romantikos.
„Programėlių parduotuvėse galite rasti nemažai „Never Have I Ever“ žaidimo versijų, tačiau būtent ši yra viena naujausių. Ji pasižymi minimalistiniu dizainu, todėl ją lengva naudoti. Žaidimas yra nemokamas ir gali veikti be interneto ryšio. Programėlė leis išgirsti įdomių istorijų, o galbūt tokių papasakoti ir patiems“, – sako „Bitės Profė“.