Prestono mieste (JK) gyvenantis vyriškis buvo nukreiptas į plaučių kliniką – jis į medikus kreipėsi dėl to, kad daugiau nei metus jautėsi prastai, atkosėdavo geltonų gleivių.
Iš pradžių gydytojai įtarė, kad pacientas, neseniai prasirgęs plaučių uždegimu ir ilgą laiką rūkęs, serga plaučių vėžiu – jų įtarimus sustiprino ir plaučių rentgenograma.
Tačiau norint patikslinti diagnozę skirtos bronchoskopijos procedūros metu medikai suvokė, kad visus negalavimus vyriškiui sukelia „seniai pamestas „Playmobil“ eismo kūgelis“, kurį pacientas su visu žaislų rinkiniu gavo savo septintojo gimtadienio proga.
Maždaug 1 cm ilgio plastikinis kūgelis iš plaučių buvo pašalintas biopsijos replėmis.
Atvejį leidinyje „BMJ Case Reports“ aprašę medikai skelbė: „Po procedūros pacientas informavo, kad vaikystėje reguliariai žaisdavo su „Playmobil“ ir kartais kai kurias detales prarydavo. Jis prisiminė, kad „Playmobil“ rinkinį gavo septintojo gimtadienio proga, ir mano, kad netrukus po to kūgelį galėjo įkvėpti.“
Ir nors medikams nėra neįprasta, kad vaikai atsitiktinai įkvėptų mažus objektus, „atvejis, kai simptomai pasireiškia praėjus tiek daug laiko nuo paties įkvėpimo, yra negirdėtas“.
Medikai tvirtina, kad, jų žiniomis, tai yra pirmas aprašytas atvejis, kai tracheobronchinis svetimkūnis nebuvo pastebėtas net 40 metų.
„Gali būti, jog taip yra dėl to, kad įkvėpimas įvyko ankstyvoje vaikystėje, kai paciento kvėpavimo takai gebėjo persiformuoti ir prisitaikyti prie svetimkūnio buvimo“, – rašoma ataskaitoje.
Medikai pridūrė, kad vaikystėje objektas galėjo būti absorbuotas į plaučių gleivinę, pačiam plaučių audiniui vystantis aplink plastiką.
Praėjus keturiems mėnesiams po plastikinio kūgelio pašalinimo pacientas beveik liovėsi kosėjęs, smarkiai pagerėjo ir kiti jo simptomai.
Kaip rašė medikai, „gerai tai, kad paciento simptomai aiškiai pagerėjo ir jis seniai pamestą „Playmobil“ eismo kūgelį galų gale rado ten, kur niekada nebūtų ieškojęs“.