Viena klaida – daug ištrintų nuotraukų: ką darome ne taip fotografuodami telefonu tamsoje?

Tamsiais rudens vakarais užfiksuoti gražų vaizdą telefonu pavyksta tikrai ne visada – nuotraukos neretai būna išsiliejusios, neryškios ar pernelyg grūdėtos. Nors naujausios kartos telefonai išsiskiria įspūdingomis kamerų technologijomis, vartotojams nėra taip paprasta įvaldyti fotografiją esant prastam apšvietimui. Specialistas "Tele2" pranešime spaudai dalinasi keliomis paprastomis gudrybėmis jūsų išmaniajame, kurios gali gerokai pagerinti naktines nuotraukas.
Meteorų lietus
Meteorų lietus / 123RF.com nuotr.

Anot Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, telefonų kamerų technologijos ir specialūs režimai leidžia užfiksuoti gana kokybiškas nuotraukas tamsoje, tačiau vien to nepakanka – norint įamžinti išskirtinius kadrus, svarbu žinoti esmines naktinės fotografijos taisykles bei klaidas.

Rankiniai nustatymai

Esant sudėtingam ar nepakankamam apšvietimui, telefono kameros nustatymus reikėtų pasirinkti rankiniu būdu. Tai galite atlikti fotografuodami RAW režimu, kuris yra daugumoje išmaniųjų telefonų – taip valdysite išlaikymą (angl. „exposure“), baltos spalvos balansą (angl. „white balance) ir net nuotraukos spalvas (angl. „color“). Kuo ilgesnį išlaikymą pasirinksite, tuo ilgiau bus daroma nuotrauka ir tuo kadras bus šviesesnis.

Nors RAW failai yra daug didesni ir užima daugiau vietos telefone, tačiau jie yra itin aukštos kokybės ir užtikrina plačias redagavimo galimybes. Jeigu jūsų telefone suteikiama galimybė valdyti ISO parametrą, kuris lemia šviesos kiekį kadre, būtinai jį koreguokite. Tačiau reikėtų nepersistengti – kuo didesnį ISO skaičių nustatysite, tuo nuotraukoje matomas grūdėtumas, taip vadinamas „triukšmas“, bus didesnis.

Itin dažnai daroma klaida fotografuojant naktį – pasirenkamas automatinis fokusavimas. Telefono objektyvai gana sunkiai randa fokusuojamą objektą tamsoje, todėl rekomenduojama įjungti rankinį režimą ir patiems pasirinkti, ką norite akcentuoti nuotraukoje.

Naktinis režimas

Jeigu nenorite kaskart sukti galvos dėl rankinių nustatymų, galite pasikliauti telefono „Naktiniu režimu“. Beveik kiekvienas mobilusis telefonas turi šį fotografavimo režimą, kuris leidžia užfiksuoti itin detalius ir ryškius vaizdus naktį.

Šiuo režimu itin paprasta naudotis – jis automatiškai apskaičiuoja apšvietimo laiką, atsižvelgiant į šviesos kiekį ir intensyvumą. Priklausomai nuo išmaniojo telefono gamintojo, šis režimas bus aktyvuojamas skirtingai.

Kai kuriuose išmaniuosiuose ši funkcija įsijungia automatiškai, kai aptinkamas prastas apšvietimas, tačiau yra modelių, kuriems kaskart reikia rankiniu būdu aktyvuoti naktinį režimą. Dažniausiai ši funkcija vaizduojama mėnulio ikonėle ir yra įjungiama vos vienu bakstelėjimu kameros programėlėje.

Stabilumas

Fotografuojant telefonu naktį, itin svarbus įrangos stabilumas, kadangi kadrui užfiksuoti reikia šiek tiek daugiau laiko. Geriausių rezultatų pasieksite, jeigu mobilųjį laikysite itin tvirtai – naudokite trikojį ar atremkite įrenginį į knygą ar stalą. Jei šalia nieko nėra, galite padėti stabilizuoti telefoną tvirtai laikydami jį abiem rankomis, alkūnes priglausdami prie pilvo.

123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.
123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.

Papildoma šviesa

Net ir fotografuojant su naujausiu telefonu, tamsiuoju paros metu jums pravers papildoma šviesa. Apsidairykite aplink – galbūt pastebėsite natūralų šviesos šaltinį, kaip gatvės žibintas, automobilio šviesos arba parduotuvės vitrina, o galbūt su savimi turite kišeninį žibintuvėlį. Daugeliu atvejų fotografuojant tamsoje telefonas automatiškai įjungs integruotą blykstę.

Jeigu šalia turite dar vieną telefoną, pabandykite eksperimentuoti su jo blykstės šviesa ir judėti aplink norimą objektą, ieškodami geriausio fotografavimo kampo.

Redagavimas

Net ir netobulai užfiksuotus kadrus galite paversti meno kūriniu – tam jums prireiks nuotraukų redagavimo programėlės ir šiek tiek kantrybės. Telefone parsisiųskite „Adobe Lightroom Mobile“, „Snapseed“ ar bet kurią kitą jums patinkančią aplikaciją, kuria galėsite koreguoti vaizdo ryškumą, šviesą, šešėlius, spalvas ir begalę kitų parametrų

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs