Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniaus Silicio slėnyje jau dirba du tūkstančiai aukštos kvalifikacijos darbuotojų

Penktadienį atidarytas naujas Visorių informacinių technologijų parko (VITP) pastatas. Naujame pastate jau yra įsikūrusios 22 įmonės, kuriose dirba apie 500 aukštos kvalifikacijos darbuotojų.
Vilniaus meras Artūras Zuokas ir „BOD Group“ vadovas Vidmantas Janulevičius apžiūri naują parko pastatą
Vilniaus meras Artūras Zuokas ir „BOD Group“ vadovas Vidmantas Janulevičius apžiūri naują parko pastatą / Vilniaus savivaldybės nuotr.

„Tai vilnietiškas Silicio slėnis. Dar 2002 m. Vilniaus miesto savivaldybė tapo Visorių informacinių technologijų parko steigėja ir dalininke, gaila, kad taip ilgai užtruko strateginius planus paversti realybe. Džiaugiuosi, kad darbo vietų skaičius šiame vilnietiškame Silicio slėnyje tik didėja. Bendras skaičius jau apie 2 tūkstančiai Labai svarbu, kad darbdaviai stengiasi vykdyti Vilniaus miesto pažadus – siekti atlyginimo vidurkio ne mažiau 5 tūkst. Lt 2020 m. Čia atlyginimų vidurkis yra beveik dvigubai didesnis nei Lietuvos vidurkis – yra netoli 4 tūkst. Lt popieriuje“, - atidaryme sakė Vilniaus meras A.Zuokas.

Vilniaus savivaldybės nuotr./Naujas Visorių informacinių technologijų parko pastatas
Vilniaus savivaldybės nuotr./Naujas Visorių informacinių technologijų parko pastatas

Darbdaviai stengiasi vykdyti Vilniaus miesto pažadus – siekti atlyginimo vidurkio ne mažiau kaip 5 tūkst. Lt 2020 m. Čia atlyginimų vidurkis yra beveik dvigubai didesnis nei Lietuvos vidurkis – yra netoli 4 tūkst. Lt popieriuje.

A.Zuokas juokavo, kad Visorių pavadinimas kilo nuo to, kad čia renkasi orūs visažiniai.

Naujas 7300 kv.m. parko pastatas su verslo inkubatoriumi ir visa reikalinga infrastruktūra yra skirtas įmonėms, investuojančioms Santaros slėnyje.  Investicijos į pastatą ir infrastruktūrą siekė 22 mln. litų.

2002 m. Vilniaus miesto savivaldybė tapo Visorių informacinių technologijų parko steigėja ir dalininke. Šiandien Lietuvišku Silicio slėniu tapti pretenduojantis parkas tapo rekordinių privačių investicijų traukos centru.

Trys lietuviškos kilmės bendrovės:  „BOD Group“, UAB „Biotechpharma“ ir UAB „Viltechmeda“ (MOOG) į parko plėtrą jau yra investavusios daugiau nei 100 mln. litų. Šios įmonės pasižymi ypač sparčiu augimu, kryptingomis investicijomis į technologijas, glaudžiais ryšiais su akademine bendruomene bei aiškia orientacija į eksportą.

Privačių bendrovių investicijos į parko plėtra tęsiasi ir toliau. 2014 m. investicijos turėtų siekti 150 mln. litų, bus sukurta dar 500 naujų darbo vietų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos