Laboratorija glaudžiai bendradarbiaus su Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetu. Planuojama, kad naujoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje per ateinančius metus dirbs apie 10 stiprių komandų, sudarytų iš programuotojų, rinkodaros ekspertų, dizainerių bei mentorių iš įvairių verslo organizacijų.
„Studentai neretai skundžiasi, kad neturi galimybės savo bakalauro ar magistro darbų pritaikyti praktiškai. Kita vertus, su partneriais pastebėjome, kad rinkoje yra problemų, kurias lengvai galėtų išspręsti išmanieji įrenginiai. Ši laboratorija taps vieta, kur studentai savo žinias galės pritaikyti praktiškai. Dirbdami stiprioje komandoje, kuri visuomet bus pasiruošusi pasidalinti savo patirtimi, studentai turės visas galimybes sukurti konkurencingus sprendimus“, – sakė VU Matematikos ir informatikos fakulteto dekanas Gediminas Stepanauskas.
Kinų bendrovė „Huawei“ ir telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ laboratoriją aprūpins naujausiais mobiliaisiais įrenginiais bei asmeniniais kompiuteriais, taip pat suteiks pagalbą išleidžiant mobiliąsias aplikacijas į apyvartą praktiniam panaudojimui.
„Turime išties kūrybingą, inovatyvias idėjas generuojančią jaunąją kartą. Džiaugiamės galėdami suvienyti verslo ir mokslo atstovus, paskatindami studentus pritaikyti savo žinias ir idėjas kuriant inovatyvius mobiliuosius sprendimus. Ši laboratorija taps darbo ar praktikos vieta, kurioje jauni žmonės galės ne tik įgyvendinti savo sumanymus, bet ir išmokti juos parduoti“, – teigė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.
„Kompanijos „Huawei“ bendradarbiavimas su mokslo bendruomene ir bendrove „AppCamp“ – tai dar vienas žingsnis, suteiksiantis galimybę jauniems žmonėms susipažinti su naujausiais technologiniais sprendimais. Studentai turės visas sąlygas kurti ir išbandyti išmaniąsias programas, naudodami moderniausius mobiliuosius telefonus“, – džiaugėsi „Huawei“ pardavimų direktorius Baltijos šalims Aurimas Eidžiūnas.
Pasak bendrovės „AppCamp“ vadovo Tomo Martūno, tokio tipo laboratorijos įsteigimą galima vadinti Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ įgyvendinimu.
„Būsimą Lietuvą norime matyti kaip kuriančią visuomenę. Norėdami kurti, visų pirma turime išmokti bendradarbiauti. Laboratorija yra ta vieta, kurioje jaunieji mūsų protai galės ne tik kurti idėjas, jas įgyvendinti, bet ir išmokti vieni su kitais bendradarbiauti. Tik išmokę suvienyti savo jėgas, galėsime pasiekti neįtikėtinų rezultatų“, – sakė UAB „AppCamp“ generalinis direktorius Tomas Martūnas.
Laboratorija įsikūrė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete, Didlaukio g. 47. Tikimasi, kad, susibūrus stiprioms komandoms, per metus bus sukurta iki 10 konkurencingų mobiliųjų aplikacijų, kurias parsisiųs daugiau nei milijonas išmaniųjų telefonų naudotojų. Ateityje tokių laboratorijų kūrimą planuojamą plėsti ne tik Vilniaus universitete ar kitose Lietuvos aukštosiose mokyklose, bet ir kitose užsienio šalyse.