Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniuje atidaromi du nauji moksliniai centrai

Antradienį Vilniuje, Saulėtekyje, atidaromi du moksliniai tyrimų centrai ir CERN paroda. Duris oficialiai atvers Jungtinis gyvybės mokslų centras bei Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras, pranešė Vilniaus universitetas (VU).
Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras
Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre bus įrengta po pasaulį keliaujanti interaktyvi CERN paroda „Accelerating Science“.

„Centruose ne tik turime unikalią įrangą – mes mokame ja naudotis. Tai padidins mūsų konkurencingumą pasaulyje, padės pritraukti daugiau talentingų mokslininkų iš užsienio. Tinkamas šių centrų panaudojimas sudarys palankias sąlygas Vilniaus universitetui atsidurti tarp 300 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų“, – teigė VU rektorius Artūras Žukauskas.

Į Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centrą įeinančio Fizinių ir technologijos mokslų centro direktoriaus Gintaro Valušio tvirtinimu, Saulėtekyje susitelks stipriausias tarptautinis Lietuvos mokslo potencialas.

„Mano žiniomis, mokslininkų, cituotų per tūkstantį kartų, šalyje yra 42, o 85 proc. jų dirba Saulėtekyje“, – paskaičiavo profesorius. 

Šiame centre – keturių aukštų, daugiau nei 27 tūkst. kvadratinių metrų ploto komplekse – įkurta didžiausia ir moderniausia Lietuvoje bei Baltijos šalyse fizinių, chemijos ir technologijos mokslų tyrimų bazė.

Mano žiniomis, mokslininkų, cituotų per tūkstantį kartų, šalyje yra 42, o 85 proc. jų dirba Saulėtekyje, – paskaičiavo profesorius. 

Čia veiks 46 mokslinės laboratorijos ir jų grupės, kurių moksline, technologine infrastruktūra galės naudotis ne tik mokslininkai, bet ir verslo atstovai. Vienu metu mokslinius tyrimus atlikti, plėtoti eksperimentus galės per 700 mokslininkų ir studentų.

Jungtinis gyvybės mokslų centras gali būti prilygintas moderniausiems pasaulio universitetų gyvybės mokslų centrams. Jo tikslas – sukurti šiuolaikinę mokslinių tyrimų erdvę biotechnologijos ir molekulinės medicinos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros reikmėms.

Jis kuriamas VU Biochemijos ir Biotechnologijos institutų, Gamtos mokslų fakulteto biologinių katedrų pagrindu. Projekto įgyvendinimas sudarys galimybes į Lietuvą pritraukti tiesioginių užsienio investicijų. Jungtį su verslu užtikrins bioinkubatorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?