Vilniuje jau teoriškai pasiekiama 800 Mb/s mobiliojo interneto sparta, bet tik su vienu įrenginiu

Mobiliojo ryšio bendrovė „Bitė Lietuva“ savo klientams, besinaudojantiems išmaniuoju telefonu „Sony Xperia XZ Premium“ suteikia galimybę mobiliuoju internetu pasiekti net 800 Mb/s spartą – tiesa, kol kas tokia sparta prieinama tik Vilniaus senamiestyje.
„Sony Xperia XZ Premium“ išmanusis telefonas
„Sony Xperia XZ Premium“ išmanusis telefonas / Gamintojo nuotr.

„Bitės“ technologijų laboratorijoje testuotas naujasis 4,5G ryšys leido pasiekti 800 Mb/s siekiančią duomenų atsisiuntimo ryšio spartą. Atlikus keliasdešimt bandymų Vilniaus senamiestyje skirtingu paros metu buvo gautas 400-500 Mb/s greitis. Testuojant realiomis sąlygomis greičiui įtakos turėjo pastatai, medžiai ir tinklo bazinių stočių apkrovimas, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

„Dar visai neseniai tokie greičiai būdavo fiksuojami tik laboratorinių bandymų metu, jau nekalbant apie tai, kad nebūdavo komercinių įrenginių, kuriais vartotojai galėtų pajusti naujųjų technologijų privalumus. Šiandien situacija pasikeitė – klientams teikiame ne tik pažangiausią 4,5G technologiją Vilniaus senamiestyje, bet ir galutinius komercinius įrenginius, palaikančius 4,5G ryšį”, – teigia „Bitės“ grupės technologijų vadovas Gintas Butėnas.

Intensyviai dirbant su pasauliniu telekomunikacinės ir duomenų perdavimo įrangos lyderiu „Ericsson“ iki 800 Mb/s siekiančią duomenų atsisiuntimo spartą pavyko pasiekti apjungus dvi dažnių juostas, aštuonių kanalų perdavimą bei pažangesnę signalo kodavimo moduliaciją. Ruošiantis paleisti 4,5G bazines stotis Vilniaus senamiestyje, visame „Bitės“ tinkle atnaujinimai buvo atlikti dar šių metų kovo mėnesį. Į tinklą įdiegti nauji funkcionalumai leidžia visiems „Bitės“ klientams naudotis didesne duomenų atsisiuntimo ryšio sparta.

„Šiuo atveju kalbame apie bendrą įvairių funkcionalumų visumą, kuri leidžia pasiekti greitesnį duomenų perdavimą. Tai nėra revoliucija, o labiau evoliucija. Šiuo atveju kelių skirtingais dažniais veikiančių srautų apjungimas yra tik vienas iš funkcionalumų, naudojamas šiame sprendime. Jam užtenka tik 2 skirtingų dažnių, tačiau papildomai įjungėme ir 4 skirtingų srautų perdavimą tuo pačiu dažniu (4x4 MIMO). Tai reiškia, kad bazinėje stotyje yra 4 antenos, kurios tuo pačiu dažniu perduoda skirtingą informaciją. Priimantis įrenginys taip pat turi keturias antenas ir moka šiuos skirtingus srautus apjungti. Tai leidžia pasiekti du kartus didesnį duomenų perdavimo greitį nei tradiciniame LTE tinkle, naudojančiame dvi antenas (2x2 MIMO). Taip pat duomenų perdavimui naudojame pažangesnę moduliaciją 256QAM, kuri leidžia informacija perduoti teoriškai 4 kartus greičiau nei standartiškai naudojama 64QAM“, – technines sparčiojo mobiliojo interneto detales nupasakojo G.Butėnas.

Anot jo, „Vilniaus senamiestyje „Bitės“ 4,5G technologija jau gali naudotis visi „Bitės“ klientai, turintys „Sony Xperia XZ Premium“ išmanųjį telefoną su LTE CAT16 standartu. Šiai dienai Lietuvos rinkoje yra ne vienas išmanusis telefonas, kuris teoriškai palaiko 4,5G technologiją, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy S8/S8 Plus/Note 8“, „Xiaomi Mi6“, „HTC u11“, „Sony Xperia XZ Premium“ ir pan. Tiesa, kiekvienas gamintojas turi pirmiau išbandyti, kaip jų įrenginiai veikia konkrečiame 4,5G tinkle ir „įgalinti“ gaminius priimti šį ryšį. Mūsų žiniomis, šiuo metu Lietuvoje vienintelis toks telefonas yra „Sony Xperia XZ Premium“, juo 4,5G ryšiu galima naudotis tik „Bitės“ tinkle. Artimiausiu metu palaikomų įrenginių sąrašas tik plėsis, taip pat, vertindami klientų poreikius ir įpročius, ateityje palaipsniui plėsime ir 4,5G ryšio teritoriją“.

VIDEO: Pažangusis BITĖS 4,5G

„Sony Xperia XZ Premium“ telefonu Lietuvoje prekiaujama jau kelis mėnesius.

Bendrovės „Tele2“ komunikacijos vadovas Baltijos šalims Andrius Baranauskas teigė, kad tokią mobiliojo interneto spartą jau galima pasiekti ir jų tinkle. Tačiau tik teoriškai – spartos matavimai nėra atlikti, paprastiems tinklo naudotojams LTE CAT16 standartas nėra įjungtas nė vienam iš jį palaikančių įrenginių.

Tuo tarpu bendrovės „Telia“ technologijų vadovas Audrius Šemeškevičius informavo, kad jų tinkle tai jau net nebe naujos technologijos: „Nuo praėjusių metų vasario pradžios Vilniuje „Telia“ pirmoji Baltijos šalyse ir viena pirmųjų pasaulyje įdiegė naujausią „Huawei“ mobiliojo ryšio technologiją, kuri realiai veikiančiame tinkle tuomet pasiekė 750 Mb/s spartą. Laboratorinėmis sąlygomis jau prieš dvejus metus Vilniuje pasiekėme 930 Mb/s spartą, o šį pavasarį penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose įrengėme „4.5G / LTE Advanced Pro“ bazines stotis. Jos vartotojams leidžia naudotis iki 500 Mb/s siekiančia duomenų atsisiuntimo ryšio sparta. Naujo tipo 4.5G ryšiu „Telia“ tinkle duomenys visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose perduodami apjungus ne dvi, o 3 ar net 4 dažnių juostas, 12 kanalų perdavimo technologiją ir naujausias signalo kodavimo technologijas (256QAM). Taip užtikrinamas iki 3 kartų spartesnis mobiliųjų duomenų perdavimas bei mažesnis vėlinimas tinkle, nei naudojant esamas technologijas“.

Be to, šios įmonės atstovas teigia, kad jų tinkle tokia milžiniška sparta naršyti gali ne tik „Sony“, bet ir „Samsung“ bei „Huawei“ įrenginių, palaikančių LTE CAT16 standartą, turėtojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai