Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Virtualios realybės simuliatorius visus norinčius nukels į Japoniją

Pažinti Japoniją galima ir per garsą. Skamba keistai? Tačiau būtent tokia yra „Japan Sound Portrait“ projekto idėja. Jo kūrėjai įrašinėja Japonijai būdingus garsus ir lipdo juos į muzikines kompozicijas. Nuo sakurų lapų šnarėjimo iki Tokijo gatvių ūžesio – viskas telpa į netradicinio muzikinio projekto rėmus.
Japonijos garsai
Japonijos garsai / „NowJapan“ organizatorių nuotr.

Rugsėjo 9–10 d. Vilniuje vyksiančio netikėtos Japonijos kultūros festivalio „nowJapan“ lankytojai su „Japan Sound Portrait“ galės susipažinti per virtualios realybės simuliatorių. Pasinaudodami dokumentiniais kadrais, projekto autoriai leis niekada Japonijoje nebuvusiems žmonėms pamatyti šią šalį iš arti.

Prie „Japan Sound Portrait“ vairo stovi dvi, muzikos ir dokumentikos gerbėjams puikiai pažįstamos, asmenybės: „BBC Radio 3“ laidų vedėjas, didžėjus, renginių ir radijo prodiuseris Nickas Luscombe bei dokumentinio filmo „KanZeOn“, skirto garso tyrinėjimams Japonijos muzikoje ir religijoje, bendraautoris Neilas Cantwellas.

Pristatinėdamas šią juostą, „nowJapan“ festivalyje jis lankėsi dar 2014 m. Šįsyk N.Cantwellas į Lietuvą atvyksta su „Japan Sound Portrait“ projektu ir mielai sutiko plačiau papasakoti apie neįprastą idėją.

VIDEO: Japan Sound Portrait MAST Supermarket

– Koks yra tas Japonijos garsas?

– Nesu tikras, ar Japonijos garsas yra kažkuo išskirtinis, lyginant su kitomis pasaulio vietomis. Dėmesį į garsą sutelkėme, nes tai įdomus požiūrio taškas, ieškant naujų šalies reprezentavimo būdų. Japonijoje susidūriau su daugybe idėjų apie garsą, kurios man padarė didžiulę įtaką. Ypač įkvepia ši kompozitoriaus Toru Takemitsu citata: „Pasaulis man yra garsas. Garsas įsiskverbia į mane ir sujungia su pasauliu, o aš suteikiu garsams prasmę. Šio proceso metu esu garsuose ir tampu vienu iš jų. Man tai pati nuostabiausia realybė“.

„NowJapan“ organizatorių nuotr./Japonijos garsai
„NowJapan“ organizatorių nuotr./Japonijos garsai

– Kaip kilo idėja sujungti garsus su virtualia realybe?

– Garsas yra labai svarbi dalis, norint padaryti virtualią realybę įtikinama. Tai atradimų procesas, stengiantis sujungti garsus ir sukurti vietos jausmą.

– Kokių reakcijų sulaukia jūsų projektas?

– Žmonės domisi ir vertina kitokią Japonijos perspektyvą, kuriame mes kuriame. Japonams gali atrodyti keista, kad garsai iš jų kasdienybės gali būti kažkam įdomūs ir panaudoti kaip muzika. Jie džiaugiasi galimybe išgirsti tuos garsus visiškai kitokiu būdu.

– Koks jūsų mėgstamiausias garsas?

– Mano mėgstamiausi garsai nuolatos keičiasi. Šiuo metu esu susidomėjęs tradiciniu arbatos lapų džiovinimo procesu, kurį šiemet įrašiau Japonijos Ureshino mieste. Lapai džiovinami didžiuliame metaliniame inde virš ugnies. Garsas panašus į tą, kai gaminami „wok“ makaronai. Tačiau džiovinamų lapų garsas sodresnis ir proceso metu pasigirsta tam tikras gilus spragsėjimas.

VIDEO: Japan Sound Portrait Heian no Kaze

Netikėtos Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“ vyks rugsėjo 9–10 dienomis parodų rūmuose „Litexpo“.

Daugiau informacijos www.nowjapan.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais