Virusais užkrėstų „Android“ telefonų-zombių tinklas siuntinėja šlamštlaiškius

Daugybė virusu užkrėstų išmaniųjų telefonų, kuriuose įdiegta „Google“ mobilioji operacinė sistema „Android“, sujungti į telefonų-zombių tinklą (angl. botnet) platina nepageidaujamus laiškus (angl. spam). Tokias išvadas pateikė „Microsoft“ tyrėjas Terry Zinkas.
„Android“
„Android“ / Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr.

Jis teigia turintis įrodymų, kad iš „Yahoo“ el. pašto serverių „Android“ įrenginiais buvo platinami dideli kiekiai šlamštlaiškių, praneša BBC.

„Anksčiau mes buvome girdėję tokių gandų. Tačiau tai pirmas kartas, kai aš pats tuo įsitikinau – šlamštlaiškių platintojas valdo „botnet“ tinklą, sudarytą iš „Android“ įrenginių. Jie prisijungia prie vartotojo „Yahoo Mail“ pašto sąskaitos ir siunčia brukalus“, – teigia T.Zinkas.

Anot jo, remiantis IP adresais, dažniausiai šie laiškai buvo platinami iš Čilės, Indonezijos, Libano, Omano, Filipinų, Rusijos, Saudo Arabijos, Tailando, Ukrainos ir Venesuelos.

Tiesa, reikia pastebėti, kad „Microsoft“ turi konkuruojančią mobiliąją operacinę sistemą „Windows Phone“.

„Sophos“ saugumo ekspertas Grahamas Cluley teigia, kad yra didelė tikimybė, jog atakos buvo vykdomos pasitelkus „Android“ įrenginius, tačiau tai sudėtinga įrodyti. „Mums teko matyti, kaip tyrėjai tai atlieka eksperimento būdu, siekdami įrodyti tokią galimybę. Tačiau iki šiol tai nebuvo panaudota neteisėtiems tikslams“, – sakė G.Cluley.

Jis pridūrė, kad „Android“ platforma domina vis daugiau piktavalių.

Pagrindiniai patarimai norintiems apsisaugoti nuo tokių incidentų – atnaujinti telefono operacinę sistemą, jei yra galimybė, ir siųstis tik tas aplikacijas, kurių kūrėjais galima pasitikėti. Taip pat patariama perskaityti aplikacijų komentarus, kad išvengtumėte fiktyvių aplikacijų.

„Google“ teigia, kad nuolat stengiasi pagerinti „Android“ platformos saugumą, tačiau šio atvejo nekomentavo.

Pastaraisiais mėnesiais „Android“ sistema ne sykį kritikuota dėl to, kad jos aplikacijų parduotuvėje „Google Play“ saugomos virusais užkrėstos programėlės. Dažniausia tai – nelegalios mokamų aplikacijų versijos (pvz., žaidimų „Angry Birds“ ar „Fruit Ninja“).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai