„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Visi nori nemirtingumo – Silicio slėnio startuolis traukia mokslininkus ir investuotojus

Apie „Altos Lab“ kompaniją galime pasakyti nedaug. Tik tiek, kad ši įmonė stengsis išgydyti senėjimą ir ją palaiko turtingiausias planetos žmogus.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

Mokslinės fantazijos

„Amazon“ vadovas Jeffas Bezonas ir Rusijos bei Izraelio milijardierius Jurijus Milneris yra tik pora iš garsių „Altos Lab“ investuotojų. Paslaptinga kompanija dabar stengiasi pritraukti geriausius pasaulio mokslininkus ir jiems žada viską – nuo didžiulių pinigų iki akademinės laisvės. Nors apie „Altos Lab“ žinoma nedaug, kalbama, kad tai bus vieta, kurioje mokslininkai galės pildyti didžiausias savo fantazijas, neapribotas universitetų biudžetais.

Ar „Altos Lab“ taps prieglobsčiu tiems, kuriems tikslas yra svarbesnis už mokslinę etiką? Na, reikia tikėtis, kad to nebus. Bet prie kompanijos jungiasi biologas Juanas Carlosas Izpisúa Belmonte, kuris 2017 metais išgarsėjo ketinimais sukurti žmogaus ir kiaulės hibridą. Kitos asmenybės nėra tokios prieštaringos – prie kompanijos jungiasi ir Nobelio premijos laureatas Shinya Yamanaka, kuris teigė, kad nors „Altos Lab“ kelyje yra rimtų kliūčių, jos potencialas yra didžiulis.

„Altos Lab“ tikslas – biologinis ląstelių perprogramavimas. Tai – vaizdingas nemirtingumo apibūdinimas, todėl sunku nesakyti, kad milijardieriai siekia nemirtingumo. Ląstelių perprogravimo būdų ieško ne vienas startuolis, bet nei vienas iš jų neturi tokio finansinio pagrindo kaip „Altos Lab“.

„MIT Technology Review“ teigia, kad „Altos Lab“ mokslininkams nekurs tikslų, jų neribos terminais ir biudžeto ribojimais. „Altos Lab“ tiesiog stengsis pastūmėti visą šią sritį pirmyn. Įmonė nesiekia pelno – jai pakaks investuotojų palaikymo. O tai yra labai svarbu, nes jei pelnas būtų pagrindinis tikslas, į rinką būtų stumiamas bet koks produktas. Dabar bus siekiama kokybės.

Gimimas ir mirtis yra vieninteliai mus visus jungiantys dalykai. Mirs ir vargšas, ir milijardierius. Tik laikas parodys, ar „Altos Lab“ prieiga prie šios problemos atneš vaisių. Bet smėlio laikrodis yra labai sunkus ir kažin, ar mums pavyks jį apversti artimiausiu metu – sunku patikėti, kad bent vienas dabar gyvenantis žmogus nesulauks mirties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“