„Tiriami įtarimai, kad „Facebook“, taikydama specifines paslaugų sąlygas dėl vartotojų duomenų naudojimo, piktnaudžiavo dominuojančia padėtimi socialinių tinklų rinkoje“, – pranešė Federalinė kartelių tarnyba (vok. Bundeskartellamt).
Pasak tarnybos, buvo „pradinių įtarimų“, jog „Facebook“ naudojimo sąlygos pažeidžia duomenų apsaugos taisykles.
Norėdami naudotis socialiniu tinklu, vartotojai iš pradžių turi sutikti, kad „Facebook“ rinks ir naudos jų duomenis, tačiau jiems sunku suprasti ir įvertinti tokio sutikimo aprėptį.
Tai „gali reikšti, jog vartotojams taikomos nesąžiningos sąlygos pasinaudojant dominuojančia padėtimi“, aiškinama pranešime.
Tarnyba, be kita ko, ištirs, „koks yra ryšys tarp įmonės dominuojančios padėties ir tokių sąlygų naudojimo“.
Pasak tarnybos vadovo Andreaso Mundto, tokioms iš reklamos finansuojamoms interneto įmonėms kaip „Facebook“, vartotojų duomenys yra ypač svarbūs.
„Dėl šios priežasties būtina ištirti piktnaudžiavimo rinka aspektą, ar vartotojai yra pakankamai informuoti apie surinktų duomenų pobūdį ir mastą“, – sakė A. Mundtas.
Teigiama, jog „Facebook“ surinko didelį kiekį vartotojų asmeninės informacijos iš įvairių šaltinių.
Norėdami naudotis socialiniu tinklu, vartotojai iš pradžių turi sutikti, kad „Facebook“ rinks ir naudos jų duomenis, tačiau jiems sunku suprasti ir įvertinti tokio sutikimo aprėptį, sakoma pranešime.
„Labai abejojama, ar ši procedūra yra leidžiama, ypač atsižvelgiant į galiojančius nacionalinius duomenų apsaugos įstatymus“.
„Jeigu yra ryšys tarp tokio pažeidimo ir dominavimo rinkoje, toks elgesys pagal konkurencijos įstatymą gali būti vertinamas kaip piktnaudžiavimas“, – įspėja tarnyba.
Tarnyba vykdo tyrimą „glaudžiai bendradarbiaudama su kompetentingais duomenų apsaugos pareigūnais, vartotojų apsaugos institucijomis, Europos Komisija ir kitų ES šalių konkurencijos tarnybomis“.