Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

VPN programinė įranga: ką svarbu žinoti norint pradėti naudotis šiuo įrankiu?

Ekspertų teigimu, VPN programinė įranga žmonėms leidžia lengviau pasirūpinti apsauga internete, o naršant suteikia daugiau anonimiškumo bei laisvės.
VPN
VPN / 123RF.com nuotr.

„VPN programinę įrangą plačiai naudoja tiek įmonės, tiek vartotojai savo asmeniniuose kompiuteriuose. Šis įrankis leidžia saugiau ir privačiau naršyti internete. Tai itin aktualu, nes virtualioje erdvėje yra laikomi asmeniniai duomenys ir svarbūs prisijungimai“, – pranešime spaudai teigia Mantas Užupis, „Tele2“ IT saugumo ekspertas.

Kaip veikia VPN?

Naudojantis internetu, išmanusis telefonas ar kompiuteris nuolat keičiasi informacija su įvairiomis žiniatinklio šalimis. VPN sukuria šifruotą ryšį tarp įrenginio ir interneto – visas vartotojo duomenų srautas pirmiausia siunčiamas per šį saugų ryšį į išorinį serverį, o iš ten nukreipiamas į internetą. Prisijungus prie VPN serverio, siunčiami ir gaunami duomenys – užšifruojami nuo trečiųjų šalių, o gaunamas naujas IP adresas paslepia tikrą vartotojo buvimo vietą ir sukelia kliūčių sekti jo veiksmus.

VPN programinė įranga „paslepia“ įrenginio IP adresą ir vartotojo tapatybę nuo interneto tiekėjo, valdžios ar užkrėsto „Wi-Fi“ ryšio, šifruodama duomenis ir nukreipdamas juos per saugius tinklus į serverius kitose valstybėse. Visas duomenų srautas vykdomas per VPN paslaugos serverius. Tai reiškia, kad paslaugos tiekėjas gali matyti ir rinkti visus vartotojo atliekamus veiksmus, informaciją. Dėl šios priežasties, svarbu pasirinkti gerą ir patikimą VPN tiekėją.

VPN privalumai vartotojams

Privatumas – VPN ryšys paslepia jūsų IP adresą, nurodantį tikslią buvimo vietą. Tai neleidžia svetainėms ir trečiosioms šalims sužinoti kur esate, o kiti vartotojai negali jūsų identifikuoti. Duomenų šifravimas yra svarbus, kai norite apsaugoti interneto duomenų srautą ir sumažinti paliekamus pėdsakus internete. Naudojant VPN, jūsų interneto paslaugų tiekėjas negalės rinkti ir parduoti visos jūsų naršymo istorijos.

Daugiau saugumo internete – kiekvieną kartą naršant internete, naršyklė pirmiausia prisijungia prie interneto tiekėjo, nukreipiančio srautą į reikiamą puslapį. Taip tiekėjas gali matyti lankomus tinklapius ir kiek laiko ten praleidžiate, o nesaugiuose puslapiuose – sekti, ką paspaudžiate ir kokius slaptažodžius suvedate.

Prisijungus prie VPN serverio, užšifruoti duomenys atsiduria virtualiame tunelyje – niekas negali patekti į vidų, jų perskaityti ar nukreipti. Tačiau šis įrankis nesuteikia visiškų garantijų, nes įsilaužėliai turi galimybių ir būdų, kaip pasisavinti jūsų paskyras ir sužinoti, ką veikiate internete.

Programinės įrangos naudojimas

Nors kai kuriems vartotojams VPN atrodo itin sudėtinga technologija, iš tiesų šia programine įranga naudotis labai paprasta ir saugu. Pirmiausia išsirinkite patikimą VPN tiekėją – ieškokite turintį greitai veikiančius serverius, leidžiantį naudotis įranga keliuose prietaisuose vienu metu ir suteikiantį ilgą pinigų grąžinimo garantiją.

Partnerio nuotr./VPN
Partnerio nuotr./VPN

Išsirinkus patikimiausią tiekėją ir prisiregistravus svetainėje, reikėtų parsisiųsti programinę įrangą į pasirinktus įrenginius. Prie jos prisijungti galima naudojant paskyros duomenis – el. paštą ir slaptažodį.

Daugumos populiariausių VPN tiekėjų programinė įranga pritaikyta visiems prietaisams ir operacinėms sistemoms. Galiausiai, aktyvuokite ją. Kai kurių tiekėjų programinėje įrangoje pakanka paspausti „Įjungti“, pasirinkti norimą serverio vietą ir VPN bus paleistas automatiškai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas