Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Walesas lietuviams prisipažino esąs nevykėlis

Lietuvoje viešėjęs interneto enciklopedijos „Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Walesas prisipažino esąs nevykėlis – pirmosios jo verslo idėjos nuėjo šuniui ant uodegos. Tačiau nesėkmės užgrūdina ir skatina dar labiau stengtis.
„Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Walesas
„Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Walesas / „Login 2012“ organizatorių nuotr.
Temos: 1 „Wikipedia“

Bandykite, ir jums pasiseks. Taip galima apibendrinti J.Waleso pranešimą progreso konferencijoje „Login 2012“.

Amerikietis verslininkas į interneto verslą žengti nusprendė 1996 metais. Jis sugalvojo sukurti maisto užsakymui skirtą interneto svetainę, kuri palengvintų šį procesą. Deja, idėja buvo ankstyva ir susidomėjimo nesulaukė. Sėkmės nesulaukė ir jo paieškos sistema kvailoku pavadinimu „Three apes“ (liet. trys beždžionės). Idėja kurti interneto reklamos sistemą, kurioje klientai galėtų susimokėti už paspaudimus arba gauti jų patys atvesdami lankytojų į svetainę, taip pat nepasiteisino – po trijų mėnesių ją „nulaužė“ kinų programišiai.

Lietuviška straipsnio versija turi lietuvių interpretaciją, lenkiška – lenkų, o angliškai pateikiamos abi versijos bei paaiškinimas, kodėl anos dvi skiriasi, – sakė J.Walesas.

Tuomet J.Walesas nusprendė sukurti interneto enciklopediją – profesionaliai parengtų išsamių straipsnių žinyną. Entuziazmas išblėso, kai už 12 straipsnių jam teko sumokėti 250 tūkst. dolerių.

Galiausiai J.Walesui kilo idėja sukurti bendruomeninę, laisvą interneto enciklopediją – dabartinę „Wikipedia“. „Net nevykėliui Jimmy Walesui gali pasisekti“, – šmaikštavo jis.

Šiuo metu „Wikipedia“ kuria per 100 tūkst. savanorių, o ją prižiūri maždaug 100 darbuotojų. Joje yra per 20 mln. straipsnių 270-čia kalbų.

J.Walesas prisiminė prieš kelerius metus viešėjęs Lietuvoje. Tuomet jis sužinojo įdomų faktą: „Wikipedia“ straipsniuose skirtingomis kalbomis pateikiami kitokie požiūriai į istorinius įvykius. „Lietuviška straipsnio versija turi lietuvių interpretaciją, lenkiška – lenkų, o angliškai pateikiamos abi versijos bei paaiškinimas, kodėl anos dvi skiriasi“, – sakė J.Walesas.

„Wikipedia“ įkūrėjas taip pat atskleidė, kokios informacijos svetainėje dažniausiai ieško skirtingų valstybių žmonės. Jis pastebėjo, kad anglai ir japonai dažniau domisi „pop kultūra“, ispanai – mokslu ir technologijomis, o prancūzai, vokiečiai ir rusai – geografija. Beje, rusai iš kitų labiausiai išsiskiria tuo, kad gerokai dažniau lanko straipsnius sekso temomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų