Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Xiaomi“ telefonai turi kuo nustebinti Lietuvos vartotojus

Neseniai į Lietuvą įžengė dar vienas išmaniųjų telefonų gamintojas – „Xiaomi“. Šis kinų gamintojas sunkiai perskaitomu pavadinimu turi keletą produktų, kuriais tikrai gali nustebinti Lietuvos rinką.
„Xiaomi“ telefonai
„Xiaomi“ telefonai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmiausia, stebina pavadinimas. „Xiaomi“ tariamas „šiaumi“. Reiktų tikėtis, kad lietuviai tinkamai išmoks tarti tikrąjį pavadinimą. Įdomu tai, kad kinų kalba „Xiao“ reiškia soros grūdą, o galūnė „Mi“ yra tiesiog sutrumpintas „mobilusis internetas“. Nežinote, kas ta sora? Tai grūdinė kultūra, prieš kelis šimtus metų augusi ir Lietuvoje. Jos grūdelis mažas ir apvalus, todėl šios kompanijos vienas iš darbo principų yra kreipti dėmesį į itin nedideles smulkmenas.

„Xiaomi“ telefonai, kurie stebina

Pasaulinėje rinkoje išskiriami bent 3 telefonų modeliai, kurie iš tiesų gali mus nustebinti.

Mi Mix. Tai didelis 6,4 colių įstrižainės telefonas, galima sakyti – planšetofonas, kuris turi įspūdingą ekraną. Kadangi rėmo beveik nėra, o priekinė kamera įmontuota ne viršuje, o apačioje, susidaro įspūdis, kad telefonas neturi rėmo. 83,6 proc. viso ploto yra ekranas, o tik likęs 16,4 – rėmelis. Dėl šios priežasties telefone vaizdas rodomas ne įprastu 16:9 vaizdo režimu, o 17:9. Keista proporcija, tačiau tai pateisinama, kai naudojama sava OS – MIUI. Dar vienas stebinantis dalykas – nėra standartinės garsiakalbio angos, kaip kituose telefonuose. Tiesiog keramikinis rėmas vibruoja taip, kad garsas eitų į ausį per jį. Tokiu būdu jis yra aiškiai girdimas net esant dideliam aplinkos triukšmui.

Dar reiktų grįžti prie priekinės 5 megapikselių kameros, kuri yra beveik perpus mažesnė, nei įprasta ir įmontuota telefono rėmo apačioje. Norint nufotografuoti asmenukę, telefoną reikia apversti...

MiMax 2. Šis didelis telefonas stebina savo ekrano dydžiu ir lengvumu. 6,44 colio įstrižainės telefonas sveria 211 gramų ir yra 7,6 mm storio. Be to, jame yra ir infraraudonųjų spindulių prietaisas, o tai leidžia padaryti iš telefono universalų pultelį televizoriams ir kitiems buities prietaisams. Baterija irgi įspūdinga – 5300 mAh ir veikia 7–10 valandų (ištiso grojimo režimu). 16 megapikselių kamera fotografuoja gana gerai.

Mi 6. Tai ne Didžiosios Britanijos šnipų agentūros telefonas. Jis skirtas visiems, kam svarbi išvaizda ir kokybė. „Snapdragon 835“ procesorius gal labai ir nestebina, tačiau kiniškuose telefonuose jis dar retai sutinkamas. Nustebinti gali sidabrinis korpusas, kuris gali tarnauti ir kaip atsarginis veidrodėlis. Dviguba 12 megapikselių kamera taip pat nėra dažna, tad fotografuoti mėgstantiems šis telefonas gali pasirodyti labai įdomus. Viena iš kamerų turi 4 ašių stabilizavimo mechanizmą, tad ir drebančiomis rankomis nufotografuoti ar nufilmuoti vaizdai yra pakankamai ryškūs. Beje, dėl filmavimo – yra galimybė filmuoti 4K raiška. Užapvalinti kraštai dar kažką stebina? Gal ir ne, bet malonu tokią „plytelę“ paimti į rankas.

Redmi Pro. 10 branduolių procesorius skirtas tikrai galingam telefonui. Tiesa, tai „Mediatek 10“ branduolių „Helio X25“ procesorius, skirtas nebrangiems telefonams. Šis „Redmi“ flagmanas taip pat turi dvigubą kamerą. Kartu su kamera yra ir pirštų atspaudų skaitytuvas, kuris daro šį telefoną saugesniu. Labiausiai stebina kaina ~ 200 eurų.

Mi Note 2. Telefonas lenktu ekranu, kaip „Samsung Galaxy S7“. Be to, jis turi ir įspūdingą kamerą – net 22,56 megapikselių. Paprastai kiniški telefonai tokių kamerų nenaudoja. 5,7 colių įstrižainės OLED ekranas tikrai įspūdingas.

Visus šiuos telefonus (deja, Lietuvoje juos rasti bus sunku) vienija dar vienas stebinantis dalykas – MIUI operacinė sistema, sukurta „Android“ pagrindu. Tai reiškia, kad telefonas yra „Android“, tačiau atrodo kiek kitaip, o ir gamintojas prideda dar savų funkcijų nelaukdamas oficialių „Android“ atnaujinimų.

Skirtumas tarp „Mi“ ir „Redmi“

Turbūt daug kam kyla nesusipratimai dėl skirtingų prekės ženklų „Mi“ ir „Redmi“. Tai skirtingos telefonų modelių linijos. „Mi“ yra brangesnės ir prabangesnės, skirtos įnoringiems vartotojams, vertinantiems kokybę. „Redmi“ yra kur kas pigesni telefonai, skirti masiniam vartotojui. Dėl to skiriasi jų kainos, medžiagos, iš kurių pagaminti telefonų korpusai, dizainas, vidinės detalės. Bet esminis skirtumas yra kaina.

MIUI aplinka

Įdomu tai, kad pirmiau atsirado MIUI programinė įranga, o tik po to „Xiaomi“ pradėjo leisti savo telefonus 2014 metais. Viskas čia panašu į standartinę „Android“ aplinką, tačiau kai kurios funkcijos skiriasi.

MIUI atnaujinimai išleidžiami kur kas dažniau, nei „Android“, nes „Xiaomi“ labai įsiklauso į vartotojų pastabas ir iš karto į jas reaguoja. Visiška priešingybė Apple, su kuria „Xiaomi“ yra dažnai lyginama.

MIUI aplinkoje veikia dauguma „Android“ programėlių, todėl žaisti naujausius ir populiariausius žaidimus nekils jokių problemų. Ypač, kai telefonai yra pakankamai galingi ir turi gana ilgai laikančias baterijas. Tai vienas iš įdomesnių sprendimų rinkoje, kaip naudotis kito gamintojo OS ir atnaujinti sąsają vartotojams greičiau ir efektyviau.

Stebina ir „Xiaomi“ bendrovė...

Ne tik „Xiaomi“ telefonai stebina, bet ir pati bendrovė. Mažų kainų politika yra fenomenali. Būtent dėl šios politikos pardavimai yra tokie dideli, kad „Xiaomi“ yra 5 pagal dydį telefonų gamintoja pasaulyje po „Samsung“, „Apple“, „Lenovo“ ir „Huawei“. Telefonai parduodami beveik už savikainą, tuo tarpu bendrovė yra pelninga ir šiuo metu vertinama apie 50 milijardų dolerių. Kaip jie tai pasiekia?

Pasirodo, kompanijos pelnas auga ne iš telefonų, o iš kitų prietaisų, kurių „Xiaomi“ gamina gana daug. Tai ir VR akiniai, MI TV televizoriai, MI Box media leistuvai, MI Notebook Air nešiojamieji kompiuteriai (panašus pavadinimas į „Apple“ nešiojamus kompiuterius), MI Band apyrankės, Ninebot Mini riedžiai, MI Drone dronai, MI Powerbank nešiojamos baterijos, MI in-ear Headphones ausinės, MI Bluetooth Speaker nešiojamos kolonėlės ir dar keletas kitų produktų namams. Jie turi net išmanųjį ryžių virimo puodą, kuris gana reikalingas Azijos rinkose.

„Xiaomi“ yra kiniška kompanija. Tai įrodo ir jų įvaizdį atstovaujantis gyvūnas – kiškis su ausine kepure (ušanka) ir raudona žvaigžde per vidurį. Kiškis, ausinė kepurė, raudona žvaigždė ir technologijos – kaip tai susiję?

Į Lietuvą „Xiaomi“ ateina tik dabar. Iki tol jų plėtros planai buvo Azijos rinka, kuri yra labai didelė. Ne nuostabu, kad tai vienas populiariausių telefonų Indijoje, Kinijoje ir kitose kaimyninėse šalyse. Europa, o ypač Lietuva „Xiaomi“ yra laikomos itin mažomis rinkomis, tačiau arši konkurencija iš kitų kinų gamintojų „Lenovo“ ir „Huawei“, kurios gamina pasaulyje gerai žinomus „Moto“ ir „Huawei“ telefonus, verčia atsigręžti ir į mūsų mažą kraštą. Tikėsimės, netrukus išvysime daugiau pernykščių ir jau šių metų modelių mūsų elektroninėse parduotuvėse už itin mažą kainą.

Parengė: Fortakas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų