Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Žaidimo „Angry Birds“ kūrėjas: „Piratavimas – ne toks jau blogas dalykas“

Vienas iš populiaraus žaidimo „Angry Birds“ kūrėjų Mikaelis Hedas išsakė savo nuomonę apie tai, kam pramogų industrijai reikia istorijų apie nelegalų kopijavimą, autorinių teisių pažeidimus, „torrentus“ ir piratavimą apskritai.
Žaidimas „Angry Birds“
Žaidimas „Angry Birds“ / AP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak jo, piratavimas padeda vystyti verslą, rašo „The Guardian“. „Mes daug ko galime pasimokyti iš muzikos industrijos, taip pat iš to, kaip nemokšiškai ji kovoja su piratavimu, – teigė jis. – Iš jos mes perėmėme tik vieną dalyką: nustojome savo klientus laikyti vartotojais ir pradėjome su jais elgtis kaip su gerbėjais. Taigi šiandien mes kalbame apie tai, kiek daug mes turime gerbėjų. Jei mes juos prarasime – mūsų verslas užsidarys, jei jų atsiras daugiau – augsime ir mes.“

M.Hedo teigimu, teisminiai persekiojimai tų, kurie siunčiasi nelegalų turinį – visiškai beviltiškas ir beprasmis metodas, kuris tik atbaido potencialius produkto gerbėjus. „Piratavime nėra nieko blogo, jis tik padeda mūsų verslui“, – teigė vienas iš „Angry Birds“ kūrėjų.

Kartu M.Hedas pridūrė, kad vienintelė kenksminga išimtis – tai piratavimas, gadinantis paties produkto reputaciją, pavyzdžiui, padirbta produkcija su garsiu prekės ženklu.

Priminsime, kad „Angry Birds“ yra vienas populiariausių pasaulyje žaidimų. Pernai lapkričio mėnesio duomenimis, žaidimas buvo parsisiųstas daugiau nei 500 mln. kartų, o jo kaina yra apie 1 JAV dolerį. Žaidimą sukūrusios suomių kompanijos „Rovio“ apyvarta šiuo metu sudaro apie 50 mln. JAV dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos