Tęsiame istoriją
Pirmiausiai verta išskirti, kad „Burning Shores“ yra tiesiogiai „Horizon Forbidden West“ istoriją tęsiantis praplėtimas, todėl norint jį žaisti, pirmiausiai reikės pereiti originalųjį žaidimą. Kitas svarbus aspektas yra tai, kad kūrėjai – „Guerrilla“ studijos – įdėjo neproporcingai daug pastangų ir laiko į šį praplėtimą.
Paprastai papildomas atsisiunčiamas žaidimų turinys, vadinamas DLC arba praplėtimai būna nereikšmingi ir su pagrindine žaidimo istorija nesusiję nuotykiai, kurie tiesiog leidžia žaidėjams daugiau laiko praleisti pamėgtame pasaulyje.
Tuo metu „Burning Shores“ visiškai tiesiogiai pratęsia „Horizon Forbidden West“ istoriją, atveria žaidėjams visiškai naują žemėlapį, pristato naujus priešus, ginklus ir veikėjus. Maža to, šis praplėtimas išpurena dirvą ir viską paruošia trečiajai žaidimo daliai, tad mėgstantys „Horizon“ seriją šio praplėtimo paprasčiausiai negali praleisti.
Subtilus atsisveikinimas
„Burning Shores“ prasideda nuo pagrindinės veikėjos Aloy pokalbio su Sylens, kurį garsina neseniai iškeliavęs visų pamėgtas aktorius Lance Reddick. Netikėta aktoriaus mirtis – vis dar skaudus priminimas apie visus puikius jo sukurtus veikėjus tiek filmuose, tiek žaidime „Horizon“.
Todėl girdėti jį šiame praplėtime yra ne tik gražus kūrėjų gestas, bet ir būdas dar kartą įvertinti bei pagerbti jo talentą. Iš karto po to Aloy atskrenda į naują, prieš tai niekada netyrinėtą teritoriją – Los Andželą.
Čia jis pavaizduotas kaip dar neištyrinėtas salynas, kuriame galime rasti legendinę Holivudo lokaciją arba kitus šio miesto atributus. Aloy netrukus įsivelia į naujus nuotykius ir žaidėjams pristatoma nauja veikėja Seyka.
Tenka pastebėti, kad Seyką įgarsinusi aktorė Kylie Liya Page niekuo nenusileidžia Aloy garsinusiai aktorei Ashly Burch, o kartu jos sukuria puikų duetą. Nors taip teigti drąsu, bet šių veikėjų dinamika bei bendros misijos pranoksta netgi „Horizon Forbidden West“ sutiktus veikėjus ir jų santykį su Aloy.
Daugiau apie „Burning Shores“ siužetą nesiplėsime, bet paminėtina tai, kad jį sudaro 5 pagrindinės ir 3 šalutinės misijos. Nors skamba mažokai, bet visos pagrindinės ir šalutinės misijos yra tikrai ilgos bei drąsiai iš žaidėjų pareikalaus nuo 5 iki 8 valandų, o norintys neskubėti bei išnaršyti viską, ką siūlo šis praplėtimas, lengvai čia užsibus ir daugiau nei 15 valandų.
Galėsime nardyti debesyse
Neskaitant įtraukiančio bei netikėto siužeto, pagrindinis „Burning Shores“ privalumas yra žemėlapis, aplinkos ir pats žaismas. Žaidusieji „Forbidden West“ turėtų prisiminti, kad labiausiai lauktos tropinės žaidimo aplinkos bei galimybė skraidyti pasikinkius skraidančias mašinas tebuvo pačioje pabaigoje ir norėjosi, kad tai būtų išnaudota bei išplėtota labiau.
Taigi, „Burning Shores“ būtent tai ir daro – visas Los Andželas yra dar labiau išpildytas tropinis žemėlapis, o po jį mes ne tik skraidome, bet beskraidydami galėsime net nardyti ar išnaudoti kitas galimybes skrydžio metu. Kadangi papildyme skraidyti galėsime nuo pat pradžių, o tą darydami daug laiko praleisime debesyse, kūrėjai skyrė nemažai pastangų juos modernizuoti.
Pavyzdžiui, dabar debesys yra sukurti vokselių pagrindu ir turi tūrį, todėl ne tik daug gražiau atrodo stebint nuo žemės, bet į juos netgi galima įskristi. Taip pat, kadangi debesys dabar yra erdviniai objektai, jie daug realistiškiau reaguoja į šviesos šaltinius, tokius kaip saulė ar žaibai. Svarbu paminėti ir tai, kad šis papildymas yra skirtas tik konsolei „PlayStation 5“, o „PlayStation 4“ versijos nebus, todėl kūrėjai galėjo išnaudoti daugiau resursų reikalaujančias technologijas.
Kita vertus, žaidę „Forbidden West“ konsole „PlayStation 4“ šio papildymo žaisti nebegalės, todėl pastariesiems žaidėjams tai bus juntamas nepatogumas.
Nauji priešai, kovos ir ginklai
Papildomai žaidėją įtraukia ir tai, kad kūrėjai paruošė visiškai naujų priešų, kurie nėra panašūs į ankstesnius. Iš naujų priešų norisi išskirti smulkius, vabzdžius primenančius robotus, kurie puls mus krūvomis, ne po vieną. Kovojant su jais teks susigalvoti naujas kovos taktikas, nes jų atakos greitos ir ginantis nuo vieno skraiduolio, bet kada galime nukentėti nuo kito.
Tuo metu kitas naujas priešas – didelė mechanizuoti varlė. Kovos su jais pasirodys įdomios net ir „Horizon“ veteranams, puikiai įvaldžiusiems visus žaidimo ginklus. Jos turi naujas atakas, šuoliuoja po žemėlapį ir spjaudosi rūgštimi, todėl tie, kas tikisi kažko naujo – tikrai nenusivils.
Papildytas ir Aloy sugebėjimų medis, tad bežaisdami galėsime pasiekti 60 veikėjos lygį bei atrakinti naujus sugebėjimus, kurie taip pat nėra kosmetiniai. Kita vertus, nenorime gadinti žaidimo malonumo ir jų neatskleisime.
„Burning Shores“ kūrėjai taip pat prislapstė naujų slaptaviečių, iššūkių ar renkamų daiktų, tad pasiilgę „Horizon“ pasaulio tyrinėjimo čia galės vėl tuo užsiimti. Kita vertus, visas papildymo žemėlapis yra labai išskirtinis ir, akivaizdu, kūrėjai skyrė nemažai dėmesio jo išpildymui.
Po Los Andželą primenančias salas bus tiesiog smagu skraidyti, sklęsti beveik liečiant vandenį ar nardyti ieškant lobių. Bežaidžiant sunku atsidžiaugti naujais sugebėjimais valdant mechanizuotus paukščius, tad jei mėgote pasiskraidymus originaliame „Forbidden West“ – čia jums jie dar labiau patiks.
Į būtinų pirkinių sąrašą
Taigi, turintiems „Horizon Forbidden West“ ir konsolę „PlayStation 5“ – „Burning West“ yra būtinas pirkinys dėl mažiausiai kelių priežasčių.
Pirmiausiai, tai pagrindinį žaidimą tiesiogiai pratęsiantis ir įdomiai trečiajai daliai paruošiantis papildymas, o taip pat „Burning Shores“ yra tiesiog nepriekaištingas pavyzdys, kaip turėtų atrodyti pilnaverčiai žaidimų papildymai.
Žinoma, nežaidusiems ankstesnių „Horizon“ dalių šis atsiunčiamas turinys nieko nereikš, bet norintiems daugiau pamėgto žaidimo – tai puikus ir pilnavertis praplėtimas.
Žaidimo „Horizon Forbidden West“ papildomas atsisiunčiamas turinys „Burning Shores“ pasirodė šių metų balandžio 19 d. ir yra prieinamas tik konsolėje „PlayStation 5“. Atsisiunčiamo turinio kodą apžvalgai suteikė jo leidėjai.