Žygis, kuriame dalis mokslininkų dalyvauja plaukdami škuna „Tara“, o kiti vairuodami laboratoriją ant ratų, vadinamas TREC („Traversing European Coastlines“, liet. „Žygis Europos pakrantėmis“).
Tyrimų akiraty: nuo virusų iki gyvūnų
TREC ekspedicijos metu mokslininkai renka dirvožemio, nuosėdų, aerozolio ir vandens mėginius, taip pat atrinktų organizmų pavyzdžius ir daug kitų aplinkos duomenų. Jie domisi įvairiomis gyvybės formomis – nuo virusų ir bakterijų iki dumblių, augalų ir gyvūnų – sausumoje, upių žiotyse ir jūroje.
Mokslininkų grupės tiria sausumos ir jūros biologinę įvairovę ir ekosistemas, taip pat organizmų tarpusavio sąveiką bei jų sąveiką su aplinka. Renka informaciją apie tokius veiksnius, kaip teršalų, antibiotikų, pesticidų ar hormonų buvimas, taip pat temperatūra, druskingumas ir deguonies kiekis.
Kaip pasakojo ekspedicijos koordinatorė Valerie Maier, Lietuvoje dirbs 5 mokslininkai. Buvo paimti mėginiai iš marių ties Dreverna, Baltijos jūroje ties Klaipėda. Taip pat paimti oro ir smėlio mėginiai. Tačiau, kaip teigė V.Maier, rezultatų analizė gali užtrukti ir pora metų.